Sakarya Vakfıkebirliler Derneği, bayramda yine depremzede ailelere destek olmak için Kahramanmaraş bölgesinde bulunan depremzede ailelere destek olmak onların bayramlarında ki sevincine ortak olmak için Trabzon’un Vakfıkebir ilçesi belediye başkanının daveti üzerine ilçeye giderek, belediye başkanının misafiri oldu. 

OMUZ OMUZA
Ziyaret esnasında belediye başkanı Muhammed Balta; “Yapılan yardımlar ve verdiğiniz insan üzeri gayretiniz gerçekten bizleri gururlandırdı, Sizlere Vakfıkebirliler olarak destek olmaya söz veriyoruz. Bayram öncesi programında bizler de Kahramanmaraş’a sizinle gelerek, omuz omuza kardeşlerimizin mutluluğunu paylaşmak istiyoruz” dedi. 

İŞ İNSANLARIYLA
Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yasin Kobal ve başkan yardımcısı Ayhan Bahadır, Belediye Başkanı Muhammed Balta’ya teşekkür etti. Daha sonra bir çok iş adamına ziyaretlerde bulunan Yasin Kobal, Vakfıkebirli iş adamlarından Cemal Sağlam, Esnaf Odası Başkanı Kadem Sağlam, Mevlana Ekmek Fırını Sahibi Osman Baltürk, Kopal Alabalık İsletmeleri sahibi Birol Kopal, Ahmet Hacıfettahoğlu ve birçok iş adamıyla bir araya geldi

BİRLİK VE BERABERLİK 
Kendilerine verilen desteklerden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Yasin Kobal, “Nasip olursa yarın yani Pazar günü yola çıkacağız ve pazartesi günü bize kayıtlı olan 985 ailemize destek olmak, onların duasında yer almak ve devletimize bir nebze katkı sağlamak için Kahramanmaraş’a ulaşacağız. Rabbim herkesten razı olsun, böyle afetlerden ülkemizi ve tüm Müslümanları korusun. Birlik beraberliğimiz daim olsun.” dedi.

HABER MERKEZİ