Sosyal medyada kendilerini "metafizik uzmanı" olarak tanıtan dolandırıcılar, mağdurları acımadan kandırıyor. Show Haber'e göre, huzuru metafizikte arayan mağdur, cebindeki parayı dolandırıcılara kaptırdı.

Kredi Çekti...

Sakarya'da yaşayan bir adam, aile içindeki sorunların çözümünü sosyal medyada bulduğu bir dolandırıcıda arayınca, başına gelmeyen kalmadı. "Metafizik uzmanı" olduğunu iddia eden dolandırıcı, mağdura akrabaları tarafından büyü yapıldığını öne sürdü. Ailesindeki isimleri de sayarak mağduru etkisi altına alan dolandırıcı, adamdan istenilen 52 bin 600 lirayı kredi çekerek göndermesini sağladı.

Soluğu Savcılıkta Aldı

Aradan bir gün geçmeden dolandırıcılar mağduru tekrar aradı. Büyünün iki katmanlı olduğunu belirten sahtekarlar, 28 bin lira daha talep etti. İstemezse parasını geri iade edeceklerini söylediler. Aile içindeki huzurun bu şekilde sağlanacağına inanan adam, bir daha "metafizik uzmanı"na ulaşamadı. Dolandırıldığını anlayan adam, soluğu savcılıkta aldı. "Param da gitti, huzurum da gitti" diyerek isyan etti. "Büyüyü bana yapan kişiyi söyledi. Akrabammış. Aile huzurum yerle bir oldu. Başkalarının da aile huzuru yerle bir olmasın. Şu an onu arıyorum, ulaşamıyorum. Duygularım yerle bir oldu. Ayakta zor duruyorum." sözleriyle yaşadığı mağduriyeti anlattı.

fotoğraf: Sakarya Son Dakika

Kaynak: Sakaryasondakika