Edinilen bilgilere göre, Adapazarı Prof. Dr. Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenim gören 9 öğrenci öğle molasında çiğ köfte, kısır, makarna salatası yedi. Bir süre sonra öğrencilerde mide bulantısı, ishal ve karın ağrısı şikayeti görüldü. Öğrencilerin durumu öğretmenlerine bildirmeleri sonrası sağlık ekiplerine haber verildi.

Lisede 9 öğrenci zehirlenme şüphesiyle Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada tedavileri tamamlanan 4 öğrenci taburcu edilirken,  hepsi 15 yaşında olan A.D., B.Ç., Y.Ç., N.Ü ve S.U 5 öğrencinin serum tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan meydana gelen olay ile ilgili Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş Haberlisin'e açıklamalarda bulundu. Bakırtaş yaptığı açıklamada, "Bugün, poğaça, simit ve çiğ köfte yiyen 9 öğrencimizde karın ağrısı şikayeti olmuş. Olayın öğrenilmesinin ardından öğretmenlerimiz konuyu sağlık ekiplerine bildirmiş. Hastaneye kaldırılan çocukların sağlık durumu iyi. Bir kısmı taburcu edildi zaten. Sağlık ekipleri herhangi bir zehirlenme bulgusuna rastlamadıklarını belirtti" dedi.