Kulislerden edinilen bilgilere göre, AK Parti’nin Sakarya ilçe belediye başkan adaylarının kesinleştiği öğrenildi. Listenin ise akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor. İşte ilçeler için gelen kulis bilgiler; 

ADAPAZARI
Adapazarı için genel merkez tarafından yapılan anketlerde Aile Sosyal ve Politikalar Bakan Yardımcısı Rıdvan Duran, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever’in isimleri her ne kadar sorulsa da genel merkezin mevcut başkan Mutlu Işıksu ile yola devam kararı aldığı öğrenildi. 

SERDİVAN
CHP’nin güçlü olduğu ilçelerden biri olan Serdivan için aday adayları; Osman Çelik, İlhan Yılmaz ve Fatih Turan’ın masaya yatırıldığı öğrenildi. 3 isimden Çelik’in ön plana çıktığı gelen kulis bilgiler arasında. 

ARİFİYE 
Mevcut Başkan İsmail Karakullukçu’nun 3 dönem kuralına takılacağı yönündeki iddialardan ötürü en çok aday adayı başvurusu alan ilçelerden olan Arifiye’de anket çalışması yapıldı. Anketlerde mevcut Başkan İsmail Karakullukçu’nun ismi ön plana çıktı. Genel Merkezin de Karakullukçu’ya sıcak baktığı öğrenildi. Karakullukçu yeniden aday gösterilirse, şehirde 3 dönem kuralına takılmayacak tek isim olacak. 

ERENLER 
Merhum Fevzi Kılıç’ın vefatı sonrasında göreve getirilen Başkan Rahmi Şengül’e de güçlü idimler rakip çıktı. Masada Erdal Köse ve Rahmi Şengül konuşuldu ancak genel merkezin Şengül ile devam kararı aldığı öne sürülüyor. 

SAPANCA 
Mevcut Başkan Özcan Özen’in yanı sıra; Recai Çapoğlu ve Ömer Susan Hunca isimleri masaya yatırıldı. Masada Recai Çapoğlu ve Ömer Susan Hunca arasında karar kılınacağı gelen kulis bilgiler arasında 

PAMUKOVA 
Yapılan anket ve temayül yoklamasında ilk sırada olan mevcut Başkan Güven Övün’ün karşısına Adnan Çelik rakip çıktı. Çelik için hatırı saıyılır bir ismin devreye girdiği ve böylece isminin ön plana çıktığı öğrenildi. 

GEYVE 
Milletvekili Murat Kaya mevcut Başkan Metin Atalay’ı her ne kadar desteklese de Büyükelçi Şaban Dişli’nin destek verdiği Tahsin Dişli isminin de güçlendiği söyleniyor. Genel merkez Atalay-Dişli arasında gidip geliyor. 

KARAPÜRÇEK
Mevcut Başkan Orhan Yıldırım’ın 3 dönem kuralın takılması nedeniyle İlçe Başkanı Ümit Bodur istifa ederek, adaylık için başvuruda bulundu. Bodur’un da adaylığının kesinleştiği öğrenildi. 
 

AKYAZI
Genel merkezin mevcut Başkan Bilal Soykan ile yola devam kararı aldı. 

SÖĞÜTLÜ 
Mevcut Başkan Koray Oktay Özten, yeniden aday olmak isterken, İlçe Başkanı Selçuk Kurt’un da adaylık için istifa etmesi kulisleri hareketlendirdi. Masada Özten ve Kurt arasında gidip geliniyor.

FERİZLİ 
Ferizli için de değişimin olacağı kulislerde çokça konuşulmasına rağmen genel merkezin mevcut Başkan İsmail Gündoğdu ile yola devam kararı aldı. 

KAYNARCA 
Özellikle 31 Mart seçimlerinden sonra medyaya düşen mevcut Başkan Murat Kefli’nin tekrar aday olmayacağı konuşuluyordu. Ancak masada yapılan görüşmelerin ardından Kefli ile devam kararı aldığı öğrenildi. 

KARASU 
İlçenin sevilen ve saygın ailelerinden olan Filizfidanoğlu’ndan İsmail Filizfidanoğlu ismi çokça konuşuluyordu. Ancak genel merkezin mevcut Başkan İshak Sarı ile devam kararı aldığı söyleniyor. 

KOCAALİ 
Mevcut Başkan Ahmet Acar, 3 dönem kuralına takıldığı için alternatif isim olarak Turan Yüzücü’yü önermişti. Yüzücü’nün yanı sıra Mehmet Abay ismi de çokça konuşuluyordu. Ancak Sakaryali bir milletvekilinin Turan Yüzücü için baskı yaptığı ve böylece bu ismin genel merkezde daha ağır bastığı öğrenildi. 

HABER: Şevval GEÇİN -Serkan OK

Editör: Can İkiz