İstanbul polisi, Beyoğlu ve Beşiktaş'ta faaliyet gösteren bazı eğlence mekanlarında turistlere yönelik gerçekleştirilen gasp olaylarına karışan bir çeteyi çökertti. 13 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda, müşterilere yüksek hesap çıkaran ve ödemeyi reddedenleri darbedip cep telefonu ve cüzdanlarını gasp eden şüphelilerden toplamda 96 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Operasyon sonrasında, güvenlik kameralarının kaydettiği görüntüler ortaya çıkarak olayın vahameti gün yüzüne çıktı. Taksim'deki Cocorico Night Club, Keyn Club, Durnes72 Club, Pinokyo Terrace Club ve Happy's Club gibi mekanlarda, müşterilerin yüksek fiyatları ödemeyi reddetmeleri üzerine şiddet uygulandığı anlara ait görüntülerde, iş yerlerinin sahipleri ve çalışanlarının müşterilere saldırdığı belirlendi.

Söz konusu eğlence mekanlarında yaşanan olaylar, İstanbul polisinin titiz çalışması sonucunda ortaya çıkarıldı. Şüphelilerin adli süreci beklenirken, polis olayın ardındaki diğer olası bağlantıları da araştırmaya devam ediyor. HABER MERKEZİ

Editör: Şevval Geçin