EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 381 kez okundu
7 Ocak 2014, Salı - 13.08

EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ildeki 11 kurum ve kuruluş arasında yürütülen eğitimde işbirliği protokolleri, Vali Mustafa Büyük’ün de katıldığı törenle imzalandı.

EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ

Protokol imza töreni öncesinde bir konuşma yapan Vali Mustafa Büyük, ilimizin öncelikli konularından olan eğitim alanında, toplumun her kesiminden büyük destek gördüklerini belirterek, “Eğitime yapılan desteğin bir göstergesi olan işbirliği protokollerini imzalamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine her alanda destek veren tüm kurum ve kuruluşlara halkımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
ÇEŞİTLİ PROJELER
Törende İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, işbirliği protokolleri hakkında bilgiler verdi. Sandıkçı, Serdivan Belediyesi ile lise seviyesindeki öğrencilerin eğitim-kültür ve sanat alanında desteklenmesi projesini, Kamu Hastaneleri Birliğiyle hastanelerde tedavi sürecindeki vatandaşlara çeşitli eğitimler verilmesi, Sosyal Güvenlik Kurumuyla öğrencilerde sosyal güvenlik bilincinin oluşturulmasına yönelik çalışmalar yürütülmesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile öğrencilerin rol model durumundaki bilim adamı, sanatçı, sporcu, akademisyen ve iş adamlarıyla buluşturulması, İl Müftülüğüyle Hadis ezberleme ve dinimi öğreniyorum konulu bilgi yarışmaları düzenlenmesi, Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şubesiyle kadın çalışanların niteliklerini arttırmaya ve istihdama yönelik kurslar açılması, SRT Medya Grubu bünyesinde uydu üzerinden yayın hayatına başlayan Sakarya Evren TV ile okullararası bilgi-kültür yarışmaları düzenlenmesi, Okan Üniversitesiyle il genelinde YGS deneme sınavı yapılması, Sakarya Eğitimciler Derneği (Seder) ile öğrenci ve öğretmenlere yönelik seminer, konferans, çalıştay vb. etkinlikler düzenlenmesi, Ender Mağazaları ve Ada AVM’deki Carrefoursa Mağazası ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinde ödüllü resim, şiir, kompozisyon yarışmaları düzenlenmesi projelerini gerçekleştireceklerini söyledi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...