YAŞAM HABERLERİ Bu haber 484 kez okundu
4 Aralık 2013, Çarşamba - 09.07

DÖNGELOĞLU AİLEYİ ANLATTI

Serdivan’da sevenleri ile bir araya gelen Ömer Döngeloğlu, “Hz. Adem ve Hz. Havva ilk aileyi cennette kurdu. Bu fotoğrafa bakınca, her Müslüman’ın ailesi aslında onun cennetidir” dedi.

DÖNGELOĞLU AİLEYİ ANLATTI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuk olduğu ilçe buluşmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak katılan Döngeloğlu, huzurlu aile hayatını anlattı.
İLK AİLE
İlk ailenin cennette kurulduğunu ifade eden Ömer Döngeloğlu, “Allah bizi cennette yarattı. Hz. Adem’i cennetin içinde yarattı. Sonra Rabbimiz ona can verdi. Daha sonra Rabbimiz Hz. Havva annemizi yarattı. Cennette yaratıldılar ve evlendiler. Onlar, cennette aile oldular. Hz. Adem ve Hz. Havva ilk aileyi cennette kurdu. Bu fotoğrafa bakınca, her Müslüman’ın ailesi aslında onun cennetidir. Biz, ilk evi cennette öğrendik, evde yaşamayı cennette öğrendik. Bir insanın evi, evliliği onun cennetidir” diye konuştu.
MUTLULUK
Konuşmasında Hz. Muhammed’in aile hayatından da örnekler veren Döngeloğlu, “Resulullah Efendimiz, 7 çocuk babasıdır. Altı kere evlat acısı gördü Resulullah. Bir evin içinde yaşanan, yaşanabilecek ve aileyi etkileyen olaylar bunlar. Allah Resulü’nün ailesinde sevgi evin her yerindeydi. Biz genelde evlerin duvarlarını tablolarla güzelleştirmeye çalışırız. Bunlar sevgi taşır mı üzerinde? Kendi başlarına sevgi taşımazlar. Mutluluk Hz. Ali’nin evinden hiç çıkmadı. Hz. Fatıma ile Hz. Ali’nin mutluluğu. Halı, örtü, pahalı mobilyalar yoktu ama sevgi vardı” dedi.
Programın ardından Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’na teşekkür ederek, günün anısına hediye takdim etti.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...