İl Başkanı Dokumacı, üç gün önce Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin Sakarya İl Başkanlığını ziyaretinde “yerel seçimde yine 17-0 yapacağı” şeklindeki açıklamasına cevap verdi. 
Dokumacı; “AK Parti İl Başkanı Sn. Tever’in yerel seçimlere ilişkin 17-0 tüm belediyeleri alacağız açıklamasının gerçeklerden uzak olduğunu, kendisi de dahil herkes bilmektedir. 

Son yerel seçimlerde 2 belediye kaybeden ve bazı belediyeleri de almakta zorlanan AK Parti'nin, ülkemizin ekonomik anlamda büyük çöküş yaşadığı, milletin evine eti geçtik, süt götürmekte dahi zorlandığı ve genel seçimlerde oy kaybettiği  bir dönemde, ‘tüm belediyeleri alacağız’ açıklaması tek kelime ile aklımız ile dalga geçmektir, siyasi şovdur. Şu bilinmelidir ki; milletimizin siyasi şovlara karnı toktur. Son olarak şunu söylemek isterim. İYİ Parti olarak biz de tüm ilçelerde seçimleri almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz, şu an itibari ile 5 ilçede çok iddialıyız ve bu belediyeleri hemşehrilerimizin takdirleri ile alacağız. Sayın başkan hesabı ona göre yapsın, isterse Kasım ayı sonunda belediye sayılarımızı yeniden değerlendiririz.” dedi.

HABER MERKEZİ