-Serkan OK'un özel haberi-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve yıllardır şehrin en büyük beklentisi olarak görülen raylı sistem projesiyle ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Ekrem Yüce'nin raylı sistem projesinde Adapazarı-Serdivan hattı karara göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca devralınarak tamamlanacak. Resmi Gazete’de ise karara, "Şehir içi raylı ulaşım sistemleri, metrolar ve bunlarla ilgili tesislerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca üstlenilmesi, devralınması ve tamamlanmasını müteakip devri ile ilgili şartların belirlenmesine ilişkin kararda değişiklik yapılması hakkında karar" maddesiyle yer verildi.

YÜCE’DEN İLK AÇIKLAMA
Karar sonrası Başkan Ekrem Yüce ilk kez Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Serkan Ok’a konuştu. Yüce, “Bugün bizim için tarihi bir gün. Yıllardır beklediğimiz Sakarya için olmazsa olmaz dediğimiz raylı sistemle ilgili çalışmalarımız Genel Başkan Yardımcımız, Mileltvekillerimiz, İl Başkanımızın ve şehrimizin önemli isimlerinin katkılarıyla şükürler olsun ki sonuç buldu. Bakanlığımız projelerimizi inceledi ve çok şükür onayladı. Önceki dönem Ulaştırma bakanımızın da katkıları olmuştu. Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu’na, bakan yardımcılarımıza, genel müdürlere, daire başkanlarına sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi. 

ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR 
Yüce, “Bu dosyamız Sayın Cumhurbaşkanımza gitmişti. Esas kararı Cumhurbaşkanımız verdi. Şükürler olsun Sayın Cumhurbaşkanımız projemizi onayladı. Tarihi ve olmaz denilen projemiz hamd olsunki Resmi Gazete’de yayımlandı. Geceden beridir telefonlarımız susmuyor. Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese tüm Sakaryalılar adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.