Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CNNTÜRK'te yayınlanan Hafta Sonu programında gazeteci Hakan Çelik'in konuğu oldu.
Türkiye'deki ulaşım, ulaştırma ve altyapı projeleriyle ilgili son durumu ve hedefleri anlatan Bakan Karaismailoğlu; bir seyircinin sorusu üzerine Sakarya'daki Karasu Limanı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"AKTİF ŞEKİLDE KULLANILIYOR"

Karasu Limanının çok aktif olduğunu belirten Bakan Karaismailoğlu; "Özellikle Rusya - Ukrayna savaşından sonra Avrupa tarafından Rusya'ya ulaşımda sıkıntılar yaşadığımız için şu an Karasu limanı çok aktif bir şekilde kullanılıyor. Özellikle Ege'deki ve orta Anadolu'daki ihracatçılarımız Karasu limanı üzerinden Ro-Ro seferleriyle Novorossiysk'ye (Novoroski) ve Kerç boğazından içeriye girebilme imkanına kavuştular. Şu an Novorossiysk - Karası arası çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Aslında bir Avrupa bağlantısını, kara yolu üzerindeki yoğunluğu azaltmamız için bir taraftan demiryolu yatırımı yaparken bir taraftan Ro-Ro'larda Varna Bulgaristan, Köstence üzerinden Romanya ve Avrupa'ya ihracatı artırmak için de teşviklerimiz var bir yandan" ifadelerini kullandı.