Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yeni adliye binasının temel atma töreni için bugün Sakarya’ya geldi. Yenikent bölgesinde yapımı süren Sakarya Adliye Sarayı'nın temel atma töreni Tunç'un katılımıyla gerçekleştirildi.

15 Temmuz Camili Mahallesi'nde yapımına başlanan ve 103 bin metrekare olacağı, içerisinde; banka, PTT, sosyal donatı alanlarının da olacağı Yeni Adliye Binasının temel atma töreni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un katılımıyla gerçekleştirildi. Törenin ardından Valiliği ziyaret eden Bakan Tunç'u, şehrin protokolleri karşıladı. Tunç, Valilik Şeref Defterini imzaladı.

resim_2023-10-27_112044698

Törene; Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekilleri; Lütfi Bayraktar, Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci ve Murat Kaya, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, eski Büyükelçi Şaban Dişli, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri, STK temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

SERKAN OK