Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, Akyazı Dokurcun’da bulunan tarihi Çengeller Köyü Camii’nen restore edilip turizme kazandırılması gerektiğine belirterek, sosyal medya hesabından, fotoğraflar eşliğinde paylaşımda bulundu. 

NADİDE ESER 
Altuğ; “Akyazı Dokurcun beldemizde bulunan ve 1800'lü yıllarda yapıldığı düşünülen Çengeller Köyü Camimiz; içerisinde bulunan bezemeler, duvar resimli ve boyalı nakışlı mimarisiyle tarihi bir öneme sahiptir.

Böylesine güzel korunmuş ve günümüze ulaşmış bu nadide eser maalesef şu anda metruk bir durumda ve kullanılamıyor.
TURİZMİ KAZANDIRMAK
Buradan tüm yetkililere açık çağrımızdır. Bu güzel eserin aktif bir şekilde ibadet ve aynı zamanda turizm amaçlı kullanılabilir hale getirerek tarihi hazinemizi koruma altına almamız gerekiyor. Biliyorum ki şehir olarak böylesine değerli bir eserimizi bakımsızlığa mahkum etmeyeceğiz.” İfadelerine yer verdi. 

ETİKETLEDİ
Altuğ paylaşımında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Lütfi Bayraktar, Çiğdem Erdoğan, Ali İnci, Murat Kaya, Ertuğrul Kocacık, MHP Milletvekili Levent Bülbül, Bağımsız Milletvekili Ümit Dikbayır, CHP Milletvekili Ayça Taşkent ve Akyazı Belediyelerini de etiketledi. ŞEVVAL GEÇİN

Editör: Şevval Geçin