PROGRAMA GENİŞ KATILIM

AK Parti Sakarya İl Başkanlığı tarafından ‘İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtımı’ programı düzenlendi. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, KEFEK Başkanı ve Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan, Milletvekilleri; Lütfi Bayraktar, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Oğuz Alkaş, ilçe belediye başkanları, belediye başkan adayları, parti yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

“DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Ahde Vefa gösterisi ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Başkanı Tever yaptı. Tever, “Partimizin kurulduğu ilk günden bu yana Sakarya’mız, adeta AK Parti’mizin kalesi haline gelmiştir. 21 yıldır girdiğimiz 17 seçimde olduğu gibi, son 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde de Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve partimize en güçlü ve en büyük desteği veren illerin başında Sakarya’mız yer almıştır. Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adaylarımızla da gece gündüz sahada olacağız ve yerel seçimlerdeki hedefimiz olan 17-0 iddiamızı tekrarlamak için hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“MİİLETİMİZİN EMRİNDE OLACAĞIZ”

Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, “Cumhur İttifakı’mızın adayı olarak, Sakarya’da en yüksek oyu alacağız inşallah. Ayrıştırmayan, onun bunun adamı olmadan, davamızın yolunda bir nefer olmaya devam edeceğimin sözünü veriyorum. 16 ilçemizin hepsinden milletimizin emrinde olacağım. Söz veriyoruz sizin hizmetkârınız olacağız. 16 ilçenin tamamında birlikte olacağız. Bizim için oy isteyen bizi tanımadan bilmeden dua edenleri asla unutmayacağız, onların yanında olacağız ve hizmet edeceğiz. Kimsenin yüzünü kızartmayacağız. Sakarya’mızın tamamına ulaşmak boynumuzun borcu olsun.” diye konuştu.

“GÜÇLÜ DESTEK VERECEĞİZ”

MHP Grup Başkanvekili Bülbül, “Tarihte birçok ana şahitlik eden milletimiz, birçok hezimeti de yaşamıştır ne yazık ki. Bu yaşanan günlerden ders alan bizler, yarın özellikle bu yüzyılda milletimizin başına bela olabilecek her şeye karşı panzehir niteliğinde bir anlayışla, 21 yüzyılda lider ülke Türkiye yapacak projelerle yolumuza devam ediyoruz. Milletimiz Cumhur İttifakı’na bir kez daha yetki verdi. Bizler Sakarya’dan öyle bir destek vereceğiz ki, diğer iller etkilenecek. 31 Mart akşamı rekor bir oyla inşallah başkanımızı seçeceğiz. İnşallah 16 ilçemizde de büyük bir zaferle ayrılacağız. Gücümüze güç katacağız ve inşallah Türkiye’ye örnek olacağız.” şeklinde konuştu.

“REKOR OY İLE KAZANACAĞIZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Biz makamlara değil davaya bağlıyız, makam gider dava kalır. 1 Nisan sabahında inşallah Yusuf Başkanımız Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olacak. 16 ilçede de rekor oy ile inşallah kazanacağız. O gün seçildiğinizde asla yalnız olmayacaksınız. İhtiyaç olduğunda milletvekillerimiz, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ve ben Ali İhsan Yavuz hep yanınızda olacağız. Ama asla bu gücün şehvetine kapılmayacağız. Hepimiz hizmetkâr olduğumuzun bilinciyle, bu statüleri kendi menfaatlerimiz için değil kendi çıkarlarımız için değil tamamını Sakarya’mız ve Türkiye’miz için kullanacağız ve çalışacağız. Sakarya, büyükşehirler arasında en yüksek oy alan ve 17-0 ile kazanacağımız bir il olacak.” ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKIN ADAYLARI

Konuşmaların ardından aday tanıtımına geçildi. İşte Sakarya’nın Cumhur İttifakı adayları; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Adapazarı Belediye Başkan Adayı Mutlu Işıksu, Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan, Arifiye Belediye Başkan Adayı İsmail Karakullukçu, Erenler Belediye Başkan Adayı Rahmi Şengül, Ferizli Belediye Başkan Adayı İsmail Gündoğdu, Geyve Belediye Başkan Adayı Metin Atalay, Karapürçek Belediye Başkan Adayı Ümit Bodur, Karasu Belediye Başkan Adayı İshak Sarı, Kaynarca Belediye Başkan Adayı Mustafa Özer, Kocaali Belediye Başkan Adayı Turan Yüzücü, Pamukova Belediye Başkan Adayı Fatih Akın, Sapanca Belediye Başkan Adayı Recai Çapoğlu, Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, Söğütlü Belediye Başkan Adayı Selçuk Kurt, Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, Taraklı Belediye Başkan Adayı İbrahim Pilavcı. Serkan OK/ Şevval GEÇİN 

Editör: Şevval Geçin