"Güzellikleriyle Adapazarı" sloganıyla düzenlenen yarışma, şehirdeki estetik değerleri ve güzellikleri öne çıkardı. Yarışmanın sergi ve ödül töreni öncesinde, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu tarafından yapılan açılış konuşmasıyla etkinlik başladı.

Törene, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'nun yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı Meclis Üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri de katıldı. Yarışmada ödül kazanan fotoğraflar sahiplerini bulurken, etkinliğe katılan davetliler sergilenen eserleri ilgiyle inceledi.

GÜZELLİKLERİYLE BÜYÜLENDİ

Başkan Mutlu Işıksu, açılış konuşmasında Adapazarı'nın güzelliklerine ve kültürel zenginliklerine dikkat çekerken, bu tür etkinliklerin şehrin tanıtımı ve sanatın desteklenmesi açısından önemine vurgu yaptı. Yarışmaya katılan ve ödül kazanan tüm fotoğrafçılara teşekkür eden Işıksu, emeği geçen herkese şükranlarını sundu.

ÖDÜL TÖRENİ

Etkinlik, ödül töreninin ardından serginin gezilmesiyle son buldu. Adapazarı halkı, bu anlamlı etkinlikle bir kez daha şehirlerinin güzelliklerini ve tarihini kutlama fırsatı buldu.

Muhabir: Şevval GEÇİN