Sakarya Roman Çalıştayı, önceki gün Erenler Yerel Kültür Derneği otağında gerçekleştirildi. Sakarya Romanlar Derneği Başkanı Orhan Tanyel'in konuşmalarıyla başlayan çalıtaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı.  

ÇALIŞMAYA DEVAM
Başkan Yüce; “Sakarya Roman Çalıştayı’na katıldık. Roman vatandaşlarımızla hasbihâl ettik. Toplantılarının hayırlı olmasını diliyorum. Her birimiz kendi kültürümüzün öğeleriyle bu toplumun incileriyiz. Farklılıklarımızdan beslenerek birlik ve beraberlik içerisinde ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

BİRLİK, KARDEŞLİK VE İZZET
Yüce alkışlanan konuşmasının devamında; “Bir olduğumuz sürece alkışlarımız susmaz ama bir olmazsak ne alkış kalır ne benlik kalır ne varlık kalır. Onun için bir olmak mecburiyetindeyiz. Sen ben demeden, her birimiz bu toplumun birer incileriyiz. Bu toplumu yaşatan, oluşturan üyeleriyiz. Onun için birbirimizden farkımız yok. Herkes kendi kültürüyle, yaşam biçimiyle bu toplumun en güzel mihenk taşlarıyız. Birbirimize böyle baktığımızda birlik oluşur, kardeşlik oluşur, izzet oluşur.” dedi.