Arifiye Göl Park: Doğanın Kalbinde Bir Yer

Arifiye Göl Park, doğa severlerin ve huzur arayanların vazgeçilmez durağı haline geldi. Park, yeşilin binbir tonunu barındıran geniş alanları, göl manzarası ve yürüyüş yolları ile ziyaretçilerine adeta bir cennet sunuyor. Gün batımına yakın saatlerde parkı dolduran vatandaşlar, göl kenarında piknik yaparak veya banklarda oturarak güneşin batışını izliyor. Bu anı ölümsüzleştirmek isteyenler, göl manzarası eşliğinde fotoğraf çekmeyi de ihmal etmiyor.

Sapanca Uzunkum: Sessizlik ve Huzurun Adresi

Sapanca Gölü'nün kıyısında yer alan Uzunkum, yaz gecelerinin diğer bir popüler mekanı. Doğal güzellikleri ve sakin atmosferi ile bilinen Uzunkum, özellikle akşamüstü saatlerinde dolup taşıyor. Göl kenarında yürüyüş yaparak veya gölün serin sularında yüzerek rahatlamak isteyenler için ideal bir kaçış noktası. Uzunkum’un sunduğu huzur ve dinginlik, şehir hayatının stresinden uzaklaşmak isteyenlerin tercih sebebi oluyor.

Gün Batımının Büyüsü

Her iki mekan da, gün batımında sunduğu eşsiz manzaralarla ziyaretçilerini büyülüyor. Günün yorgunluğunu atmak, doğa ile iç içe olmak ve sevdikleriyle keyifli anlar yaşamak isteyenler için Arifiye Göl Park ve Sapanca Uzunkum, vazgeçilmez duraklar arasında yer alıyor.

Sapanca Uzumkum'u tercih edenler arasında olan Kerem Lös isimli vatandaş,'' Burası huzur veriyor. Uzak yerlere gitmektense burayı tercih ettik. Göl manzarası harika. Geceleri zaten Sakarya çok güzel oluyor.'' dedi. 

Muhabir: Süleyman Doğru