- Yenisakarya.com -

"sikayetvar" isimli uygulamada vatandaşlar çözüm bulmak için sorunlarını ileterek konu ile ilgili bilgi veriyor. Bilgiler dahilinde uygulama yetkilileri de şirkete bildirim sağlayarak sorunların çözülmesi için hizmet ediyor. PTT Kargo Sakarya adı altında açılan şikayet kutusunda ise 44 bin 899 sorun dile getirilirken bunlardan sadece 2 bin 633 tanesi çözüme kavuştuğu kayıtlara geçildi. Özellikle de 1.8 yıldıza sahip olması da çevre PTT ve kargo şubesi veren şirketlerden de en düşük puanı aldığı dikkatlerden kaçmadı.

KARGOLAR TESLİM EDİLMİYOR
Konu ile ilgili gazetemiz okuyucuları bizlere ulaşarak PTT Adapazarı Şubesi'nden şikayetçi olduklarını dile getirdi. Haftalarca süren dağıtımın yapılmadığını ve birçok kargonun da geri gönderildiğini belirti. Mahkeme kararı ile ilgili gerekli dosyaların şahsa ulaşmaması sebebiyle adli işlemlerin yarıda kaldığına dikkat çeken bir okuyucumuz, "Postamızı yasa gereğinde 21. Madde başlığı adı altında gönderim sağladık. Ancak şahsa ulaşılmaması sebebiyle kargomuzu Muhtara teslim etmek yerine gezdirmeye devam ediyorlar. Yasal süresi 3-5 gün olan teslimat tarihini biz haftalardır beklemekteyiz" dedi.

YETKİLİLERE ULAŞAMADIK
Yeni Sakarya Editörleri olarak yapılan şikayetler üzerine bizler de PTT Adapazarı Şubesi'ni arayıp bilgi almak istedik. Ancak 2 gündür telefonlara cevap verilmemesi sebebiyle vatandaşların şikayetlerini dile getirdik. Şikayetçi olan vatandaşlar konu ile ilgili yetkililerden çözüm bekliyor.