Trafikte drift yaparak tehlikeli sürüşlerde bulunan sürücülere yönelik önemli bir uyarı geldi. Bundan sonra, drift yapan sürücüler neredeyse asgari ücretin 2 katına kadar cezalar ödemek zorunda kalacak.

Bu yeni düzenleme, trafikte güvenliği tehlikeye atan sürücülere karşı ciddi yaptırımların uygulanacağını gösteriyor. İşte detaylar...

İŞTE BUNU YAPAN YANDI!
Aydın'ın Efeler ilçesinde aracıyla drift atan ve çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaşan sürücünün 2 dakikalık drift şovu 20 bin 342 liraya mal oldu. Ekiplerin çalışması sonucu tespit edilen sürücünün ehliyetine el konulurken, otomobil ise 60 gün trafikten men edildi.

Efeler'in Tepecik Bulvarı üzerinde bir otomobil sürücüsünün drift attığı görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı.

Yapılan detaylı inceleme sonunda araca ve sahibine ulaşan ekipler, drift atan kişinin K.Y. olduğunu belirledi. Ekipler yaptıkları çalışmada K.Y.'yi kısa sürede yakaladı. Bulvar üzerinde akan trafiğe aldırış etmeden drift atan ve trafiği tehlikeye sokan sürücüye toplamda 20 bin 342 lira idari para cezası kesildi ve “Trafiği tehlikeye sokmak” suçundan hakkında adli işlem başlatıldı.

Öte yandan, K.Y.’nin ehliyetine 2 ay süreyle el konulurken, drift atılan araç ise 60 gün trafikten men edildi. Güvenlik kameralarına anbean yansıdı Sürücünün o anları ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde K.Y.’nin bulvar üzerinde akan trafiğe aldırış etmeden drift attığı görülüyor.

Milyonlarca araç sahibi için yapılan uyarıda trafik polislerinin denetimlerini arttırdığı, kırmızı ışıkta geçme, emniyet kemeri, hız sınırı, egzoz emisyon ölçümü gibi pek çok kural denetlenirken para cezalarının yüksek olması nedeni ile tüm araç sahiplerinin dikkatli olması istendi.