Üretim bandından çıkan ve talihlillerine teslim edilmeye devam eden Togg'lar için Gemlik kampüsünde yoğun mesai devam ediyor. 


TOGG'DA ÇİFT VARDİYA DÖNEMİ
Bugüne kadar 2 bin adet araç teslim eden Togg, yıl sonu için koyduğu 28 bin adetlik hedefi tutturacak. Togg CEO’su Gürcan Karakaş “Eylül ayında tam kapasite çalışarak bir günde 170 araba çıkaracağız. Çift vardiyaya geçiyoruz” dedi.


KAPASİTEMİZİ YÜKSELTTİK
Üretime başlanılan ilk günlerden bugüne kadar geçen süreç içinde üretim kapasitesinin yükseltildiğini belirten Togg CEO'su Gürcan Karakaş, "Biz koyduğumuz hedeflere doğru hızla ilerliyoruz. Üretim tarafında bir günde 100 araç çıkarabilecek kapasiteye ulaştık." dedi.


HEDEF AVRUPA YOLLARIN
Türkiye pazarında yer almayı ve rakiplerinin gözünü korkutmayı başaran Togg'un hedefi Avrupa yolları. 2025 yılının ilk çeyreğinde Togg'un diğer modellerinin yollarda olacağını belirten Karakaş, İlk akıllı cihazımız C SUV ile 2023 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarımızla buluşacağız. 2025 yılının ilk yarısında C-Sedan, 2026 yılında ise C-X Coupé yollara çıkmaya hazır olacak. B-SUV ve MPV modellerimiz için de çalışmalarımızı heyecanla sürdürüyoruz” dedi. Öte yandan 2025 yılının ilk çeyreğinde otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek.


YENİ GÖRÜNTÜLER GELDİ! MUHALEFET SESSİZ KALDI
Davet üzerine Togg fabrikasına giden ve fabrika içerisinden görüntüler paylaşan Shiftdelete.com kurucusu Hakkı Alkan, Togg'un üretime başladığı günden itibaren muhalefetin çeşitli iftiralarla karlanmaya çalışan fabrikasında paylaşımlarda bulundu. Alkan'ın paylaşımlarında muhalefetin iddiası olan İtalya'da üretildiği öne sürülen Togg'un fabrikasında yoğun bir mesainin devam ettiği görüldü.


SAYILARI YILSONUNDA 650'YE ULAŞACAK
Togg'un sarj istasyonu olan Trugo, 81 ilin tamamında 180 kW’nin üzerindeki 272 yüksek hızlı şarj cihazı ile kullanıcılara kesintisiz ve konforlu bir şarj deneyimi hizmeti sunuyor. Yılsonunda ise toplam şarj ünite sayısı 650’ye yükseleceği belirtildi.

Trugo’nun şarj cihazlarıyla bir bataryanın doluluk oranı 30 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşıyor. Yüksek hızlı cihazlarda sertifikalı yüzde 100 yenilenebilir kaynaklarından elde edilmiş enerji kullanılıyor.


VERİMLİ KADROSUYLA GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR
2022 yılı başında toplam 664 olan Togg çalışan sayısı, şu anda bin 475'tir. 2022 yılı başında 445 olan mühendis sayısı ise günümüz itibarıyla 680'dir. Ayrıca Togg bünyesinde, tersine beyin göçü ile ülkemize dönen 33 kişi çalışmaktadır. Türkiye'nin Otomobili Togg'un üretim hattında ise 250 robot bulunuyor. Robotlar üç saniyede yeniden programlanabiliyor. Bu sayede üretim hattı her farklı model için kısa sürede adapte ediliyor ve zaman kaybının önüne geçiliyor.


Nisan ayında teslimatları başlayan Togg T10X modellerinin üretimleri devam ediyor. Bugüne kadar 2 bin aracın teslim edildiğini belirten Karakaş, Yıl içerisinde 28 bin aracın üretilmiş ve teslim edilmiş olacağını belirtti.