2024 Voleybol Kadınlar Millet Ligi 2. etap müsabakaları için Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) giden A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın ekonomi sınıfında uçması, sporcuların tepkisine neden oldu. Milli voleybolcular, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla durumu eleştirdi.

Bakan Uraloğlu'ndan Açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dijital Mecralar Komisyonu'nda konuya ilişkin soruları yanıtladı. Uraloğlu, durumu sosyal medyadan ve haber kanallarından öğrendiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı ile konuştum. Bana, 'Burası Amerika uçuşu ve yaklaşık 13 saatlik bir uçuş. Bize tam 10 gün önceden haber verdiler. 10 gün önce özel bir uçak veya özel bir sefer ilave etmeksizin konuyu çözme şansımız yoktu. Geç haber verildiği için çözemedik.' dedi."

Dönüşte Business Class

Türk Hava Yolları’nın Milli takımlarla yüz binlerce dolarlık sponsorluk anlaşması bulunduğunu vurgulayan Bakan Uraloğlu, şu açıklamada bulundu:

"Böyle bir yaklaşımda olan kurum bunu esirgemeyecektir. Ancak iletişimde çok doğru bir noktada olmamışız maalesef. Bunu çok açıklıkla söyleyebilirim. Dönüşlerini business class olarak organize etmeye çalışıyoruz."

Resim 2024 05 28 155346558

Kaynak: ensonhaber