Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen önceki gün Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) ziyaret ettikleri Milletvekili Murat Kaya ile birlikte, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın tarafından kabul edildi. Her iki ilçenin taleplerini Bakan Bak’a ileten Milletvekili Kaya, “İlgi, alaka ve misafirperverliklerinden dolayı değerli bakanımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

İHALE KASIM SONUNDA
Milletvekili Kaya, aynı gün Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün ve Geyve Belediye Başkanı Metin Atalay ile birlikte, ilçelerdeki sulama kanallarının yenilenmesi taleplerini iletmek üzere, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı ziyaret etti. 

Tarımın önemli gelir kaynağı olduğu Geyve ve Pamukova’da üretimin verimli devamlılığı için büyük önem arz  eden sulama kanallarının modernizasyonu taleplerini Bakan Yumaklı’ya ileten Milletvekili Kaya, konuya ilişkin; “Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı yaptığımız görüşmeler neticesinde Geyve ve Pamukova ilçelerimizdeki DSİ sulama kanallarının yeniden modernizasyonu için proje ihalesi Kasım ayı sonunda yapılıyor. Hayırlı olsun. İlgi ve alakalarından dolayı Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı’ya şükranlarımı sunuyorum.” dedi.