Süper Amatör Küme A Grubu’na iyi bir başlangıç yapan As Akyazıspor, sonraki haftalarda istediği performansı sergileyememiş ve 5 hafta uzak kaldığı liderlik koltuğunu 7.haftada yeniden devir alarak ligin ilk yarısını zirvede tamamladı. Sarı Siyahlı ekip, 6. Haftada başladığı 8 maçlık seri ile grubun en uzun galibiyet serisini yakalarken; Karasu Aziziyespor, attığı 40 golle grubun en çok gol atan takımı olarak ilk yarıyı tamamladı. Grubun en az gol yiyen ekipleri ise 9’ar golle Kazımpaşa Birlikspor ve As Akyazıspor oldu. İlk devrede en farklı galibiyetini ise Karasu Aziziyespor, Akova Barışspor karşısında 11-0’lık skorla aldı.

B GRUBU’NDA PAMUKOVA

Süper Amatör Küme B Grubu’nda çıktığı 12 maçtan 11 galibiyet ve 1 beraberlik alan İzlog Pamukovaspor, 34 puan ile ilk yarıyı zirvede tamamladı. Ligde ilk 9 hafta üst üste galibiyet alan Pamukovaspor, ligin en uzun galibiyet serisine imza attı. B Grubu’nun en çok gol atan takımı Yeşilyurt Beldespor olurken, en az gol yiyen takım ise 4 golle İzlog Pamukovaspor oldu. Grubun en farklı galibiyetini ligin 8. haftasında Kocaalispor, Hacıkışlaspor karşısında 10-0’lık skorla aldı.

ARA VERMEDEN DEVAM

Geçtiğimiz hafta oynanan ilk devrenin son maçlarının ardından Süper Amatör Küme’de ilk yarı tamamlanmış oldu. Ligin ikinci yarısını ara verilmeden bu hafta oynanacak müsabakalar ile birlikte devam edecek. İlk dört sırayı alan takımların play-off’a kalacağı ve son dört sırada yer alan takımların küme düşeceği ligde; Hendek Dereköyspor ve Kızılcıkspor sezon öncesinde ligden çekilirken, Akova Barışspor ise lig devam ederken çekilen üçüncü takım oldu. Böylelikle lige veda edecek toplam 8 takımın 3’ü şimdiden netlik kazanmış oldu. Tek devreli oynanacak olan Süper Play-off’da ilk sırayı alan takım doğrudan Bölgesel Amatör Ligi’ne yükselirken, ikinci olan takım BAL’dan gelecek Sakarya ekibi ile baraj maçına çıkacak.

Kaynak: SÜLEYMAN DOĞRU