Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şubesi tarafından genişletilmiş temsilciler toplantısı düzenlendi. Şube binasında gerçekleşen programa; AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Samet Çağlayan, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili, Hizmet İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir ve sendika üyeleri katıldı. Programın ilk bölümünde katılımcılar birer konuşma yaptı. 

VERGİ DİLİMİ KONUSU 
Programın açılış konuşmasını yapan sendika şube başkanı Gökdemir, “Son yıllarda dünya genelinde yaşanan ekonomik daralma nedeniyle ülkemiz ekonomisi de olumsuz etkilenmiş ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yüksek enflasyon karasında çalışanların korunmasına yönelik hükümetimiz tarafından birçok tedbir hayata geçirilmiştir. Son yıllarda vergi dilimlerine yapılan artışlar, ücretlere yapılan iyileştirmelerin çok gerisinde kalmıştır. Bu nedenle, HAK-İŞ olarak vergi dilimlerinin yeniden değerlendirilmesini ve bu değerlendirme yapılırken de enflasyon oranının değerlemeye esas alınmasını talep etmekteyiz.” dedi. 


SORUNLARI TAŞIYACAĞIZ”
Sorunları dile getiren Gökdemir’in ardından açıklama yapan Milletvekili Bayraktar, “1 Ekim’de meclis açılıyor. İnşallah gezdiğimiz yerlerde not almış olduğumuz sorunları meclise taşıyacağız. Yoğun bir şekilde çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız elde avuçta ne varsa vermeye çalışıyor. 16 yıl boyunca Fiskobirlik’te başkanlık yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızla çok iç içe geldik. Çok merhametli biridir. Dünyada ekonomik kriz var. Haliyle Türkiye’de de var. Bizim başımıza da hem pandemi süreci hem de Maraş depremi geldi. Çok ciddi bir süreçten geçiyoruz. Ama şunu net söylüyorum Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, bütün hepimiz çok yoğun çalışıyorum.” dedi. 

VEKİLLİK MAAŞI
Gökdemir’in dile getirdiği sorunların çözülmesi için Ankara’da gerekli kişilerle iletişim kuracağını söyleyen Bayraktar, “Başkanımızın dile getirmiş sorunlarını Ankara’da ilgili kişilere de ileteceğim. Bu konuları da bizzat takip edeceğim inşallah. İş yaşamının çok önemli bir parçası burada. Bu sahnenin en önemli aktörlerinden bir tanesi sizsiniz. Sakarya da her ne kadar oyumuz biraz gerilemiş olsa da Türkiye ortalamasının üstündeyiz.” dedi. Vekil maaşları konusuna da değinen Bayraktar, “Vekil maaşları hakkında çok konuşuluyor. Biz çok fazla vekil maaşı almıyoruz. Her gittiğimiz yerin masraflarını kendimiz ödüyoruz. Vekillerin maaşı, yaptıkları işlere göre az. Allah’a hamdolsun ki, bir birikimimiz var. Bu iş maaşla yapılacak bir iş değil. Gönülden yapılacak bir görevdir.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından soru cevap kısmına geçildi. Sendika üyeleri, katılımcılara merak ettikleri soruları sordu. Soru cevap kısmı sona erdikten sonra 2. bölüme geçildi. Son bölümde katılımcılara, iş hukuku ve TİS ile ilgili sunumlar yapıldı. Serkan OK