Sapanca konuklarını farklı konseptteki konaklama seçenekleriyle ağırlayacak
 

İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere yakınlığı, doğası, gölü, mesire alanları ve farklı konseptteki konaklama seçenekleriyle ilgi çeken Sakarya'nın turizm ilçesi Sapanca, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde doğayla baş başa kalmak isteyenlerin tercih noktası olacak.


Bayram tatili süresince yüzde 90'a yakın dolulukla hizmet vermesi beklenen Sapanca'ya gelecek tatilciler, otel, bungalov ev, villa, tiny house (küçük ev), pansiyon ve balon evlerde dinlenme imkanı bulacak.


Sapanca Gölü çevresinde yürüyüp göl bisikletiyle gezinti yapabilecek tatilciler, zipline, ATV turu, sandal gezisi, doğa yürüyüşü ve ata binme gibi etkinliklerle tatillerinin tadını çıkaracak.


Tatilciler, ayrıca yeni hizmete giren teleferiğe binerek Sapanca'nın doğa manzarasını kuşbakışı görebilecek.


Sapanca Turizm Derneği Başkanı Berrin Yılmazer, Sapanca'nın güzel doğasıyla her zaman turistlerin ilgisini çektiğini anlattı.
Bayram tatilinde yüzde 90'a yakın dolulukla hizmet vereceklerini belirten Yılmazer, "Bu bayram full dolu değiliz. Bu, insanların bayramı memleketlerinde ya da denizi olan illerde geçirmek istemelerinden kaynaklanıyor diye tahmin ediyoruz. Diğer tatillere nazaran az olsa da yine de yoğunluğumuz mevcut." diye konuştu.

Kaynak: AA