Bu yıl ikincisi düzenlenen 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla tüm şehirlerde olduğu gibi Sakarya’da da kutlamalar yapıldı. Çark Caddesi Sanat Sokağında düzenlenen etkinlikler kapsamında Sakarya’nın yöresel lezzetleri ve coğrafi işaretli ürünleri tanıtıldı. Etkinliğine; Vali Vekili Ersin Emiroğlu, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Kültür Turizm Müdürü Süleyman Acar ve vatandaşlar katıldı. Programın sonunda vatandaşlara dartılı keşkek, Boşnak böreği ve kabak tatlısı ikram edildi.


YÖRESEL LEZZETLER 
Programın açılış konuşmasını yapan İl Kültür v Turizm Müdürü Acar, Sakarya’nın gerek yöresel lezzetleriyle gerekse coğrafi ürünleriyle önemli şehirlerin başında geldiğini vurguladı. Belediye Başkanı Işıksu, “Adapazarı Belediye Başkanı olarak şehrimize ve halkımıza Türk Ticaret Bankası Müzesi’ni kazandıracağız. Millet Ormanı’nın restorasyonu da sürdürülüyor. Şehrimizde Gastronomi Müzesi de olacak. Her alanda olduğu gibi bu alanda projelerimizi hayata kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.


ALTUĞ’DAN TURİZM ÇIKIŞI 
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) olarak etkinliğe destek verdiklerinin altını çizen Başkan Akgün Altuğ, “Bu yıl Türk Mutfağı Haftası’nın ikincisini kutluyoruz. SATSO olarak bu etkinliklere destek veriyoruz. Sakarya’nın turizm açısından hak ettiği yerde olduğunu düşünmüyorum. Hep birlikte, Sakarya’yı hak ettiği yere getirmek için çalışmamız gerekiyor.” dedi. Vali Vekili Emiroğlu ise, Türk Mutfağı Haftasının önemine değindi. Emiroğlu, emeği geçen herkese teşekkür etti. Muhammed Can İKİZ