İstanbul İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kente uyuşturucu madde getireceği tespit edilen ve sosyal medyada yayınladığı motosiklet videolarıyla çok sayıda takipçisi bulunan Oğuzhan Muslu'nun kullandığı yarış motosikletini takibe aldı.

Yapılan operasyonda, motosiklet ve birlikte hareket ettiği belirlenen bir otomobil durduruldu. Araçlardaki aramalarda 550 gram sentetik uyuşturucu, 750 uyuşturucu hap, 1 tabanca ve 11 fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan Oğuzhan Muslu ile otomobildeki 2 kişi, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri hakimlik tarafından tutuklandı.

OĞUZHAN MUSLU KİMDİR?

Motosiklet konulu içerikleri ile tanınan Oğuzhan Muslu, son dönemin dikkat çeken sosyal medya fenomenleri arasında yer alıyor. Motosiklet tanıtımları yaptığı bir YouTube kanalı bulunan Muslu'yu yüzbinlerce kişi takip ediyor.

Oğuzhan Muslu'nun YouTube'da 770 binden fazla kişinin takip ettiği bir youtube kanalı bulunuyor. Muslu'nun 255 bin kişi tarafından takip edilen Instagram hesabı da mevcut.

Editör: Şevval Geçin