Nakşibendi Tarikatının İsmailağa Cemaat şeyhi olan ve Mahmud Efendi olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti

poster  

Bir süre önce yoğun bakıma kaldırılan, Mahmut Ustaosmanoğlu'nun vefat haberini torunu açıkladı. Torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah'a vasıl oldular" ifadelerini kullandı.

CENAZE 24 HAZİRAN CUMA GÜNÜ FATİH CAMİİ'NDE
İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun cenaze bilgileri paylaşıldı. İsmailağa Camii'nin resmi hesabından paylaşılan bilgiye göre Ustaosmanoğlu'nun cenazesi 24 Haziran Cuma günü Cuma namazına müteakip Fatih Camii'nden kaldırılacak

CENAZE İÇİN SAKARYA'DAN OTOBÜS KALDIRILACAK!
Ustaosmanoğlu'nun cenazesine gitmek isteyenler için Sakarya'dan otobüs kaldırılacak. Cemaatin eski Sakarya vekili Adem Şener'in başkanı olduğu dernek cemaatin Sakarya'daki eski merkezi olan Mekke Mescidi'nden otobüs kaldıracak. Sabah 06:00 sıralarında Mekke Mescidi'nden kalkacak olan otobüsün ücretli olduğu öğrenildi.

 Ümmetder derneği ise cemaat merkezinden gelen bildirim sebebiyle   araç yoğunluğu ve izdiham yaşanmaması için otobüs kaldırmayacağı öğrenildi.