- Can İKİZ bildiriyor -

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Serdivan Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti. Kutlama programına AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Vali Vekili Ersin Emiroğlu, Ak Parti Milletvekilleri Murat Kaya, Ali İnci, Ertuğrul Kocacık, Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Sakarya Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız, SUBÜ rektörü Mehmet Sarıbıyık çok sayıda vatandaş katıldı.

SAKARYA TÜRKÜSÜ OKUNDU

Program, Saygı ve İstiklal Marşı ile başladı. Gençlik Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; “Bu bayramımızı bir güne değil bir haftaya sığdırmaya çalışıyoruz. Bugün önemli, kıymetli. Kendilerine armağan edilen bugünü gençlerimizin dolu dolu yaşamasını önemli buluyoruz. Hafta boyunca faaliyetlerimize katılan gençlerimize teşekkür ediyorum. Bu hafta için emek sarf eden herkesi tebrik ediyorum" dedi.

Konuşmalardan sonra Gençlik Merkezi Öğrencileri Tuğba Kurtuluş Sakarya Türküsünü işaret diliyle okudu. Daha sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sporcuları, Sakarya Uygulamalı Bilimler Öğrencileri ve Sakarya Gençlik Merkezi Öğrencileri çeşitli gösteriler yaparak seyircilere keyifli anlar yaşattılar.