Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ni (SUBÜ) ve bölümlerini tanıtmak amacıyla öğrencilere bilgi verdi. Konuşmasında, kendi deneyimlerinden ve yaşamından kesitler paylaşan Sarıbıyık, öğrencilere imkanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, günümüzde ülkeler arası rekabetin bilgi gücüyle sürdüğünü ve toplumların geleceğinin verilen eğitimin başarısıyla değerlendirildiğini vurguladı. Ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak için yüksek verimlilik sağlayacak nitelikli insan gücünü yetiştirmenin öncelik taşıdığını belirtti. Mesleki açıdan iyi yetişmiş insan gücünün, ülke ekonomisine kaliteli mal ve hizmet üreterek katkı sağlayacağını ifade etti.

2018 yılında Sakarya Üniversitesi'nden ayrılarak kurulan SUBÜ'nün "Bilgiyi beceriyle bütünleştiriyoruz" sloganıyla hareket ettiğini söyleyen Sarıbıyık, değişen dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için mesleki açıdan yetkin, iletişim becerileri yüksek nitelikli bireyler yetiştirdiklerini ve bunu sektörle iş birliği yaparak başardıklarını dile getirdi.

Sunum, öğrencilerin merak ettikleri soruları Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’a yöneltmeleri ve Sakarya Uğur Okulları Kurucu Müdürü Yavuz Müfütüoğlu’nun takdim ettiği plaket ile sona erdi.

Kaynak: Basın BÜLTENİ