Yurt içi ve yurt dışında tek fiyat uygulanacak

Sakarya İHH Başkanı Salih Bakkaloğlu, kurbanlık fiyatlarının ülkeden ülkeye değişiklik göstermesi ve bu sebeple kurbanlık fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerine yeterince kurban payı ulaştırılamaması dolayısıyla tek fiyat uygulamasına bu yıl da devam ediyoruz. Kurbanları için İHH’ya vekâlet verenler, çalışma yapılacak 60 ülkeden istediklerini seçebileceklerini söyledi.

75 bin yetime bayramlık hedefi

Uzun yıllardır Ramazan ve Kurban Bayramlarında yetim ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlıklar hediye ettiklerini ifade eden Bakkaloğlu, bu yıl da bayramlıklarla çocukları mutlu etmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda, yurt içinde ve dışında 75 bin çocuğa bayramlık ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bağışçılar, 900 TL karşılığında bir çocuğa bayramlık elbise ihtiyacını karşılayabilir şeklinde konuştu.

Gazze’ye yönelik çalışmalara ağırlık verilecek

Bu sene Gazze’deki çalışmalarına daha da ağırlık vereceklerini vurgulayan Bakkaloğlu, işgalci İsrail'in Gazze'deki yoğun saldırıları sebebiyle, farklı ülkelerde keseceği kurbanları paylar halinde konservelenmiş ve dondurulmuş şekilde Gazze’ye ulaştıracaklarını söyledi.

Bakkaloğlu, Gazze'deki mevcut şartlar, elektrik ve su sorunu yaşanması, insanların yerlerinden edilmiş olması, canlı kurban tedarikinin zorluğu, etlerin bozulma riski ve güvenlik sorunları sebebiyle, kurban çalışmalarının daha sağlıklı sürdürülebilmesi amacıyla bu şekilde bir planlama yapıldığını duyurdu.

Türkiye dâhil 60 ülkede kurbanlar kesilecek

Bakkaoğlu; İHH’nın Afrika, Asya, Orta Doğu ve Doğu Avrupa’da kurban kesimi yapmayı planladığı ülkeler şu şekilde dedi: Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Preşova, Sancak) Romanya, Arjantin, Bolivya, Burkina Faso, Çad, Fildişi Sahili, Gana, Gine, Mali, Moritanya, Nijer, Sierra Leone, Togo, Benin, Burundi, Etiyopya, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Zimbabve, Uganda, Cibuti, Bangladeş, Myanmar, Pakistan, Tayland, Nepal,  Sri Lanka, Bangsamoro, Vietnam, Kamboçya, Hindistan, Mısır, İran,  Filistin, Ürdün, Lübnan, Yemen, Irak, Tunus, Fas,  Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan,  Rusya, Tacikistan, Türkiye, Suriye.

Kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverlerin Orhan Camii yanındaki Sakarya İHH Bağış Kabul Merkezine gelerek makbuz karşılığı ya da banka hesapları üzerinden bağışlarını gerçekleştirebileceklerini söyleyen Bakkaloğlu Sakarya İHH hesap numaralarını paylaştı.

Banka üzerinden bağış yapacakların Ad Soyad Telefon No Ve Kurban açıklaması yazması gerekmektedir.
SAKARYA İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ VE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ BANKA İBAN NUMARALARI

KUVEYTTÜRK -  TR17 0020 5000 0100 6457 8000 01

ZİRAAT BANKASI  - TR 7400 0100 0019 7058 3405 5001

Kaynak: Basın Bülteni