AK Parti İl Başkan Yardımcısı İrfan Püsküllü görevinden istifa etti. 31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan yerel seçimler için Hendek’ten belediye başkan adayı olmak isteyen Püsküllü’nün AK Parti’den olmadığı takdirde farklı bir partiden seçime gireceği konuşuluyor. Püsküllü’nün istifası ile ilgili basın açıklaması yapacağı da öğrenildi.

İstifasıyla ilgili açıklama yapan Püsküllü, şunları söyledi; Kurulduğu günden bu yana AK Partimizde Hendek Belediye Başkanlığı, Belde Belediye Başkanlığı, İlçe Meclis Üyeliği ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği birçok kademesinde görev alan bir kardeşiniz olarak davamıza ve milletimize layık olabilmek adına tüm gücümüz ve gayretimiz ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Geldiğimiz noktada AK Parti Sakarya 7. Olağan İl Kongremizde şahsıma tevdi edilen ve görev sürem boyunca özveri ve gayret ile sürdürdüğüm İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğinden, Cumhur İttifakı’mızın Hendek Belediye Başkanı Adaylığının kime bırakılacağı henüz kesin olmadığı için istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım. AK Parti’mizden herhangi bir istifam söz konusu değildir. Şuan da partimin bir neferiyim. 

Şahsıma gösterilen yakınlık ve samimiyet için bir kez daha tüm kıymetli dava arkadaşlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Allah’a emanet olunuz./Serkan OK

Editör: Can İkiz