Mehmetçik’in terörle mücadelesi sürüyor. Yurt içi, sınır ve sınır ötesinde başlatılan operasyonlarda, teröristler tek tek etkisiz hale getiriliyor. Kahramanca verilen mücadeleden ise bugün acı bir haber geldi.

El yapımı patlayıcı infilak etti

Pençe Harekat bölgesinde terör örgütü mensupları tarafından önceden döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti. Bunun sonucunda ağır yaralanan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Çakmak şehit düştü.

Konuya ilişkin açıklama Milli Savunma Bakanlığı'ndan geldi. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Pençe Harekâtı Bölgesi'nde, 10 Ekim 2023 tarihinde, BTÖ mensuplarınca önceden döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda ağır yaralanan P. Uzm. Çvş. Mustafa Çakmak derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Türk bayrakları asıldı

Çakmak'ın acı haberi, anne Fikret ve babası Abdüllatif Çakmak'ın yaşadığı Antalya'nın Aksu ilçesi Fettahlı Mahallesi'ndeki evine ulaştı.

Aile üyeleri cenaze töreni için Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gitti.

Belediye ekipleri ailenin evine bayraklar asıp, taziye çadırı kurdu.

Ailenin 10 yıl önce Hatay'dan Antalya'ya geldiği, Aksu bölgesinde serada çalıştıkları öğrenildi.