Seçimlerin faturası depremzedelere kesilmeye başlandı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve Tekirdağ'da Kumbağ'da otellere yerleştirilen vatandaşlar kapı dışarı edilmek istendi. Otellere afiş asan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, depremzedelere verilen geçici konaklama hizmetinin 21 Mayıs Pazar günü itibariyle sona ereceğini duyurdu. Yaşananlar üzerine AFAD depremzedelere otel tahsisi için devreye girdi.

DEPREMZEDELERE SALDIRIYORLAR
Geçtiğimiz pazar günü yapılan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en yüksek oyu alan aday olması sonrası muhalefet hıncını depremzedelerden çıkarmaya çalışıyor.

OTELDEN ÇIKARMAK İSTEDİLER
Haber7'nin aktardığı habere göre, CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin ardından Kumbağ'da otellere yerleştirilen depremzedelerin yerleştirildikleri otellerden çıkış yapmaları talep edildi.

ÖNCE HAKARETLER, ŞİMDİ DE OTELDEN ATILMA
14 Mayıs Pazar günü yapılan seçimlerde, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük destek verildi. Depremzedeler Erdoğan'a verdikleri destek nedeniyle CHP'li seçmenlerin hakaretlerine maruz kaldı. Depremzedeler bir şoku da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yaşadı.

CHP'li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, seçimin faturasını kente yerleştirilen depremzedelere kesmek için harekete geçti.

"Deprem bölgesi AK Parti'ye verdi diye bize bunu mu reva görüyorsunuz?"
Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesine bağlı Kumbağ mahallesinde yaşanan skandalın ardından depremzede vatandaşlar içerisine düşürüldükleri duruma isyan etti. Yetkililere tepki gösteren bir depremzede, "Deprem bölgesi AK Parti'ye verdi diye bize bunu mu reva görüyorsunuz? Hani özgür bir ülkeydik biz? Demokrasi nerede? Bize önce altı ay anlaşma yaptık demiştiler. Çocuklarımızın okulu var, sınavı var. Burada yine oy kullanacağız." dedi. Öte yandan konuya dair açıklama yapan bir diğer depremzede de sosyal medyada kendilerine yönelik CHP'liler tarafından beddualar edildiğini hatırlattı.

AFAD devreye girdi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin bir otelde konaklayan depremzedelerin masraflarını artık karşılamayacağını bildirmesi üzerine AFAD depremzedelere otel tahsisi için devreye girdi. AFAD'dan gönderilen yazıda, "Asrın felaketine maruz kalan afetzedelerimizin milletimizin ve devletimizin emaneti oldukları hassasiyetiyle konaklama ve diğer ihtiyaçlarını tamamının karşılanması, misafirlerimizin ne zaman isterlerse o zamana kadar konaklayacakları şekilde bedeli ödenmek kaydıyla otel tahsisinin sağlanması hususunda bilgilerinize ve gereğini önemle rica ederim" denildi.

ALINTIDIR