Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılan seçimle birlikte özgür iradesini kullandı. Sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49.5'lik oy oranıyla seçimden galip çıktı. Ancak yüzde yüzde 50 artı 1 oya ulaşılamadığı için seçim 2. tura kaldı.

DEPREMZEDELERİ HEDEF ALDILAR
6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 11 ili etkileyen deprem bölgelerinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 kentin 8’inde ilk sırada çıktı. Hal böyle olunca muhalif kesim tarafından depremzedelere, ağıza alınmayacak hakaretler ve beddualar edildi. Muhalif seçmenler, seçim sonuçlarına öfkelenerek depremzedelere adeta kin ve nefret kustu.

DEPREMZEDEDEN TOKAT GİBİ CEVAP
Tepki çeken bu olayların ardından Elbistan depreminde 11 yakınını kaybeden bir depremzededen, Kemal Kılıçdaroğlu'na ve hakaretlere başvuran muhaliflere tokat niteliğinde bir cevap geldi.

"HARAM EDENLERE İLETİRSİNİZ"
Kılıçdaroğlu'na, Ankara Belediyesinin standından aldığı suyun parasını gönderen depremzede, düştüğü notta şu ifadeleri kullandı: "Depremde 1 şişe su almıştım Ankara Belediyesinin standından. Haram edenlere iletirsiniz."

KILIÇDAROĞLU'NUN HESABINA İADE
Depremzedenin bu hareketinden sonra sosyal medyada birçok kişi hakaretlere karşı iade akımı başlattı. Kullanıcılar Kılıçdaroğlu'nun IBAN hesabına tepki için para yolladı.

"Hakaretlerinizi aynen iade ediyoruz" diyen kullanıcıların paylaşımları şu şekilde:

"Depremzedelerin içtiği su iadesi", "Yanlışlıkla bir bardak suyunuzu içen bir kardeşimiz adına... Allah yardımınıza muhtaç etmesin Amin", "Bir bardak su içen depremzede adına", "Depremzede için bir şişe su parası", "Depremzede kardeşlerimin içtiği 10 şişe su bedeli. Haram edenlere verirsiniz."

SONER KİRAZ