İddialara göre Şoförler, diğer sürücülerin ve yolcuların güvenliğini tehlikeye atacak şekilde davranıyor. Sık sık şerit ortalayarak ilerleyen bu araçlar, genellikle sinyal kullanmadan ve etraflarındaki araçlara yeterince mesafe bırakmadan ani manevralar yaparak ilerliyorlar. Ayrıca, yolcular için belirlenen duraklara park etmek yerine sıklıkla yolda duraklama yapıyorlar.

Otobüsleri kullanan vatandaşlar, bu durumu şikayet etmek için belediyeyi defalarca aramalarına rağmen olumlu bir geri dönüş alamadıklarını dile getiriyor. Şoförlerin araç kullanma tarzının adeta bir ralli sürücüsüne benzediğini belirten vatandaşlar, son yaşadıkları deneyimlerde güvenliklerinin tehlikeye girdiğini belirtiyorlar. Bir yolcu, son yaşadığı deneyimde ani bir frenle düşme tehlikesi atlattığını ve şoförün müdahalesiz aracı hareket ettirdiğini aktarıyor.

İNMEDEN HAREKET EDİYOR
Otobüsü kullanan vatandaşlar ise, "Belediyeyi arayıp defalarca şikayet ettik ancak olumlu geri dönüş alamıyoruz. Şoförler adeta ralli kullanır gibi araç kullanıyor. Sanki formulaya hazırlık yapıyorlar. Daha geçen gün kullanmış olduğum Yazlık-Demokrasi Meydanı aracında şoför ani fren yapıp durduğu için düşme tehlikesi yaşadım. Araçtan inmeden aracı hareket ediyor" dedi. 

ÖNLEM TALEBİ
Bu durum, hem trafik güvenliği hem de yolcu memnuniyeti açısından ciddi endişelere yol açıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda daha etkin önlemler alması ve şoförlerin daha dikkatli ve kurallara uygun bir şekilde hareket etmeleri için gerekli adımları atması bekleniyor.

Muhabir: Şevval GEÇİN