Vatan Partisi Sakarya İl Başkanı Kemal Ağralı, uzun süredir yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Balıkesir'de bir hastanede tedavi gördü. Dün gece saatlerinde acı haber geldi ve Sakarya'daki ailesi ve partililer bu haberle büyük bir yasa boğuldu. Ağralı'nın vefatının ardından partililer ve sevenleri, sosyal medyada çok sayıda paylaşımda bulundu.

Kemal Ağralı'nın cenazesi Adapazarı'na getirilerek, 26 Mayıs 2024 Pazar günü Serdivan Sapak Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından verilecek.

Vatan Partisi Sakarya İl Başkanlığı, üzüntülerini şu sözlerle dile getirdi: “Partimizin çok değerli İl Başkanı, Devrimci önderimiz Kemal Ağralı'nın acı haberini öğrenmenin derin üzüntüsünü yaşadığını. 40 yıl boyunca partimize emek vermiş, fedai ruhlu arkadaşımızı kaybetmenin acısını yaşatmıştır. Kemal Ağralı Tam Bağımsız Türkiye mücadelesinin yılmaz yıkılmaz liderleridir. Yüzlerce gencin eğitimine, Atatürk ve vatan sevgisi ile yetişmesine büyük katkıları olmuştur. Ani yolumuzu aydınlatacak.”

Kemal Ağralı kimdir?

Kemal Ağralı, Sakarya'da Vatan Partisi'nin önemli isimlerinden biri olarak tanınıyordu. Siyasi kariyeri boyunca birçok çalışma imza atan Ağralı, parti içinde önemli bir yer edinmişti. Onun vefatı, hem parti camiasında hem de Sakarya'da derin bir biçimli bıraktı.

fotoğraf: sakaryasondakika.com

Kaynak: sakaryasondakika.com