Akyazı Adliyesi İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alan Çoruhlu, daha sonra belediye binasında düzenlenen törende Orhan Yıldırım’dan görevi devraldı.

Öğretmeninden görevi devraldığı için gurur duyduğunu belirten Çoruhlu, “İnşallah sizleri mahçup etmeyeceğiz. Karapürçek’e taş taş üstüne koyan, hizmet eden kim varsa Allah ondan razı olsun. Yükümüz ağır, bu sorumluluk bilinciyle hizmet edeceğiz. Hizmetlerinden dolayı Orhan hocama da teşekkür ediyorum.” dedi.

Yıldırım, Çoruhlu’yu tebrik ederek, “Toplamda 4 dönem, 20 sene görev yaptığım başkanlıkta farklı farklı meclis üyeleriyle, belediye personelleriyle çalıştık. Herkese teşekkür ediyorum. İlçemiz 14 bin nüfusa yaklaştı, devrederken de hiç gönül kırıklığı olmadan, gönül rahatlığıyla, borçsuz ve başım dik bir şekilde görevi devrediyorum. Personeli şişirilmemiş, 29 personelle bu hizmetleri yaptım. İşçi, memur, sözleşmeli hepsi toplam 29 kişilik bir aileyiz. Belediyemizin bütçesine ve yapısına göre görevimizi sürdürdük. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır, teslim ederken bu doğru olanı demiyorum. İnşallah bu yükü öğrencim olan Mehmet kardeşimin omuzlarına bırakacağım. Başkanımızı ve meclis üyelerini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çiçek takdiminin ardından yaklaşık 13 milyonluk belediye bütçesi teslim edildi ve imzalar atıldı.

Törene, İl Başkanı Hidayet Kaya, MKYK üyesi Cafer Azaklı, meclis üyeleri ve partililer katıldı.

Kaynak: Haber MERKEZİ