Cumhur’un adayları, tanıtımın hemen ertesi sabahında soluğu sahada aldı. Büyükşehir adayı ilçeleri ikinci kez ziyaret ederken, muhalefetin adayları ise tam olarak sahaya inemedi. Hal böyleyken, vatandaş muhalefete eksi, şehirde yüksek oy olmasına rağmen sahada aralıksız çalışan Cumhur adaylarına ise artı yazıyor. 
CHP’nin büyükşehir dahil Sakarya’da 14 adayı belli oldu. Parti; Akyazı, Söğütlü ve Karasu adaylarını da 12 Şubat Pazartesi günü duyuracak. Akyazı’da Hayrettin Sezgin’e kesin gözüyle bakan parti, Söğütlü ve Karasu da ise 2’şer isim arasında gidip geliyor. 
Meslektaşlarım gibi ben de hemen hemen her gün kaynaklarımla iletişime geçip, partide son gelişmelerle ilgili bilgi ediniyorum. Önceki gün muhalefet partilerinden bir kaynağım aradı, Adapazarı’nda işlerin biraz karıştığını söyledi. Kaynağımın sözlerini aynen aktarıyorum; 
“Partimizin (CHP) Adapazarı belediye başkan adayı (Sabri Anıl Özkan) açıklandı, kendisi de sahada çalışmalarını sürdürüyor ancak, şehrin önce gelen siyasetçilerinden birinin CHP adayının geri çekilip İYİ Parti’ye destek vermesini istemiş. Hatta Serdivan adayının da çekilmesini istemiş. Gelen telefonun ardından partide rahatsızlık oluşmaya başladı. Kimi partililer bunu doğru bulurken, kimileri de sert bir şekilde karşı çıktı.” 
Bu konuşmanın ardından CHP’nin üst yöneticilerinden bir kaynağımı aradım ve olayın aslını öğrenmek istediğimi ifade ettim. Kendisi de konu ile ilgili “Evet böyle bir teklif geldi ancak biz adayımızı açıkladık. Cumhuriyet Halk Partisi kendi adayıyla seçime girecektir. Adayımızı geri çekip, başka bir adaya destek vermemiz söz konusu bile olamaz.” ifadelerini kullandı. 
Partide yaşanan son gelişmeler, tabana ciddi rahatsızlık vermiş. Kimi partililer, böyle bir anlaşma olduğu takdirde görevinden/partiden istifa edeceğini söyleyerek gözdağı vermiş. 
Henüz tam kadroyla sahaya inemeyen muhalefet partilerinin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu…

/Serkan OK

Editör: Can İkiz