CHP Sakarya Milletvekili aday ve önceki dönem İl Başkanı Ecevit Keleş, teşekkür mesajı yayımladı. CHP Sakarya İl Başkanlığında 3,5 yıl görev aldığını süre boyunca özverili ve gayretli bir çaba ortaya koyduğunu belirten Keleş, “ Bütün mücadele ve uğraşım Sakaryalı hemşerilerimin sorunlarını çözmek, dertleriyle hemhal olup şehri daha yaşanabilir kılmak adına çabalamaktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak bize verilen görev ve sorumluluğun bilincini bir an olsun unutmayıp, 3,5 yıl İl Başkanlığı görevini adalet, doğruluk ve iyilik çizgisinden ayrılmayarak rabbim görevimizi yerine getirmeyi nasip etti. Daima, kapımızı milletimize açık tuttuk” dedi.

‘SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLDUK’
Sakarya’yı daha yaşanılır kılabilme adına sorunların daima takipçisi olduklarını ifade eden Keleş, “Sakarya Nehrine dökülen kimyasal maddelerin engellenmesinde çaba sarf ederek nehrimi koruma adına verdiğimiz uğraşta emeklerimizin sonucunu alarak nehri temiz tutmayı başardık. Karasu Belediyesinin yaptırdığı halkın aleyhine olan imar planlarının iptalini sağlayarak vatandaşımızın daima yanında olduk. SGK Kavşağı projesinin ve Unkapanı projesinin kısmi olarak bitirilmesini sağladık. Geyve ilçesi İhsaniye köyündeki taş ocağının durdurulmasını sağlayarak doğaya verilecek tahribatın önüne geçtik. Deprem konusunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin stratejik planlar yapmasını sağlayarak katkılarımızı bir an olsun esirgemedik” diye konuştu.

GÖNÜLLERE DOKUNDULAR
Saha Çözüm Hareketi ile 380 bin işyeri ve hane ziyaret ederek vatandaşlara maske dağıtımı yaparak sorunları dinlediklerini belirten Keleş, “Pandemide sosyal patlama olmasın diye 27 bin koli dağıtımı gerçekleştirildik, 600 köy ziyareti yaptık. Tüm muhtarlarımız ile iletişime geçerek mahalle ve köylerimizde ki sorunları gündeme getirdik. 270 sivil toplum kuruluşu, hemşehri derneği ve oda ziyareti yaptık. İzmir ve Kahramanmaraş depremleri için tüm maddi imkanları seferber ettik,  Hendek havai fişek ve Taşkısığı patlamalarını yakından takip ettik ve mahkeme sürecinin tamamlanmasına kadar mağdur olan vatandaşlarımız yanında bulunduk,  Kocaali ve Karasu’da çalışan mevsimlik işçiler ile vatandaşlarımız arasındaki problemlerinin Sakarya’mızın adının olumsuz olarak anılmasını engelledik, Sakarya'da yoğun bakım eksikliğini sürekli gündeme taşıyarak ek binanın yapılmasını sağladık. Beşevler Barajı’nın bitirilmesini sağladık. 24 saat telefonlarımız ile ulaşılabilen ve pandeminin en zor koşullarında dahi CHP İl Başkanlığı’nı halkımızın hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ