Bİ Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Radyo-TV alanı öğrencileri Berkay Muzaffer Palacıoğlu, Ali Tolga İçmez, Irmak Toy, Aslı Abay ve Gökmen Duman, geçtiğimiz günlerde Mimoza isimli kısa filmi çekti. Çektikleri kısa film ile İzmir Gelişim Koleji tarafından düzenlenen Ulusal Kısa Film Festivali’ne katılan öğrenciler burada derece aldı.

Jüri Üyelerinden Övgü

Birçok kısa filmin yarıştığı Film Festivali’nde mansiyon ödülüne layık görülen öğrenciler jüri üyeleri tarafından da takdir kazandı. Ödül alan okullar arasında tek devlet okulu olan Bİ Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, danışman öğretmenleri Tuğçe Atlı ve Zeki Beyhan’a destekleri için teşekkür etti.

Ünlü yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu ve akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri ise “Mimoza” filmini değerlendirerek, filmi çok anlamlı bulduklarını belirtti. Jüri üyeleri ve festival sorumluları öğrencilere gelecek yıl daha iyi hazırlanmaları konusunda tavsiyeler verirken gelecek yıl da kesinlikle festivalde aynı ekibi görmek istediklerini dile getirdi.

Filmin yönetmeni Berkay Muzaffer Palacıoğlu yaptığı açıklamada güzel bir ödül aldıklarını belirterek, “Bizim için ilk olan tarif edemeyeceğimiz bir duyguydu. Ulusal bir yarışmada ödül alan tek devlet okulu olmamız da bizi çok gururlandırdı” ifadelerini kullanırken, kısa filmin senaristi Ali Tolga İçmez ise, “Üzerimizde emeği olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Okul Müdürü Mithat Şahin, radyo tv alanının kısa film başarılarına bir yenisini daha eklediğini belirterek, “Okulumuzu en iyi şekilde temsil ederek ödülle dönen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum ”dedi.

Whatsapp Image 2024 05 14 At 14.55.47

Kaynak: Basın BÜLTENİ