Harmanlıkspor futbolcular rakip futbolcular ile tribünlerden inen seyircilerin elinden canlarını zor kurtardı

DAVET ÜZERİNE GİTTİLER

Süper amatörde haftayı bay geçen Harmanlıkspor, Bilecik Osmaneli İlçesi takımı 1308 Osmaneli Belediyespor’un davetlisi olarak hazırlık maçına gitti. Yeşil Beyazlılar maçın 25. dakikasında Bilal’ın attığı gol ile 0-1 öne geçince rakibin sinirli hali ortaya çıktı. 35. dakika oynanırken meydana gelen bir faulde iki karşı futbolcu münakaşa etti. 1308 Osmaneli Belediyespor yedek kulübesi önünde olan olayda futbolcular ayrılırken maç oynayan futbolcular ile sayıları çok fazla olan yedek futbolcular ile tribünlerden inen 15'e yakın taraftar Harmanlıkspor futbolcularını aralarına alarak tekme tokat yerlere serdi.

CANLARINI ZOR KURTARDILAR

Sahanın ortasında meydana gelen olayda Harmanlıkspor futbolcuları, Futbol şube sorumlusu Yaşar Şanlı önemli darbeler aldı. Teknik sorumlu Tevfik Tetik futbolcuları soyunma odasına kaçırarak daha büyük bir faciayı önledi.

ÜÇ KİŞİLİK POLİS EKİBİ ÇARESİZ KALDI

Olaylar devam ederken 3 kişilik Polis ekibi stada geldi ve ortalığı yatıştırmaya çalıştı. Bazılarının içkili olduğu öne sürülen taraftarlar ile saldırgan 1308 Osmaneli Belediyespor futbolcularını zaman zaman güvenlik gücüne de karşı gelince olaylar soyunma odası önünde devam etti. Harmanlıkspor futbol kafilesi bir süre soyunma odasında mahsur kaldıktan sonra 2 polis aracı eşliğinde stattan ayrıldı.

TEDAVİLERİ YAPILDI

Saldırıda en büyük darbeyi alan Harmanlıkspor’un yeni transferi Halim Günel ile çeşitli yerlerinden yaralanan 8 futbolcunun tedavileri Sakarya’da yapıldı. İki futbolcunun vücutlarında açılan yerlerine dikiş atıldı.

YÖNETİM KINADI

Harmanlıkspor yönetim kurulu saldırıyı kınadı, yönetimden yapılan açıklama “ Bu saldırı kabul edilemez, bizler misafirlerimizi güller ile karşılarız, onlar saldırı yaparak asıl yüzlerini gösterdiler. Bu işin peşini bırakmayacağız başta Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak olmak üzere konuyu Bilecik Valiliği, Bilecik ASKF, Osmaneli Kaymakamlığı, Osmaneli belediye başkanlığı ve sonuçta Türkiye Futbol Federasyonuna bildirip hakkımızı arayacağız, hazırlık maçında bunları yapanları şiddetle kınıyoruz. Futbolcularımızı darp eden suçlular bulunup ortaya çıkarılmalıdır” denildi.

Editör: Süleyman Doğru