Söğütlü'de doğal gaz altyapı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. AGDAŞ ve Söğütlü Belediyesi'nin ortaklaşa yürüttüğü projeyle, ilçeye bağlı tüm mahallelerin doğal gaz erişimine kavuşması hedefleniyor. Bu yetenek Belediye Başkanı Selçuk Kurt, güncel gelişmeler Yeniköy Mahallesi'ndeki çalışmaları inceledi.

Başkan Kurt, şunları söyledi: "Yeniköy Mahallemizde sürdürülen doğal gaz altyapı araştırması incelendi. Doğal gaz hizmeti için gösterdiğimiz yoğun çaba sayesinde şu anda ilçemizde üç farklı mahallede çalışmalar devam ediyor. Bir aksilik yaşanmadığı takdirde, iki ay içinde tüm mahallelerimize doğal gaz sağlamayı planlıyoruz." dedi.

Ayrıca Başkan Kurt, eski dönem belediye başkanlarından ve BELPAŞ Genel Müdürü Ertuğrul Özcan ile birlikte, ilçede planlanan sosyal binaların kurulacağı yerleri gezdi. Başkan Kurt, "İlçemize kazandıracağımız sosyal alanlar konusunda BELPAŞ Genel Müdürümüz ve değerli büyüğümüz Ertuğrul Özcan ile görüşlü alışverişinde bulunduk. Bizlerden gelen hiçbir zaman esirgemeyen değerli abimize çok teşekkür eder, başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

fotoğraf: sosyal medya 

Muhabir: Serkan ARUTAN