Karadeniz bölgesi Türkiye’nin en çok yeşili ve sahili olan şehirler yer alıyor. Bu nedenle eğer bir Karadeniz yolculuğu yapılacak ise öncelikle Zonguldak’tan başlanılabilir. Türkiye’nin en batısında yer alan bu şehirden sonra sırasıyla diğer şehirler gezilebilir. Karadeniz’de gezmeniz gereken popüler rotalar çizilmek istendiğinde akla ilk gelen Rize oluyor. Her bir şehrin tarihi mekanlarını veya doğal güzelliklerini görmek için uzun bir zaman ayrılması gerekiyor. Aksi takdirde her şey yarım kalabilir. Ancak özellikle görülmesi gereken noktalardan bahsedilirse; Rize’de Çamlıhemşin ve Anzer Yaylası hem yurt içinden hem de yurt dışından binlerce ziyaretçisi olan yerler.

Çamlıhemşin, Rize merkeze yaklaşık 60 km uzaklıkta bir konumda yer alıyor. Kaçkar dağları ile çevrilen bu ilçe Ayder Yaylası sınırları içerisinde bulunuyor. Havası, doğal güzelliği ile büyülü bir yapısı olan bu yayla Karadeniz’de gezmeniz gereken popüler rotalar arasında yer alması gerekiyor. Anzer yaylası ile Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı olan ve 35 km uzaklıktaki tabiat güzelliğinin eşsiz görüntüsü ile karşılaşabilirsiniz. Yaylanın havası ve doğasının temiz olması nedeniyle Anzer balı özel olarak yalnızca burada üretiliyor. Bu balın dünyada bir eşi daha olmadığı ifade ediliyor. Yine Rize’de bulunan Pazar ilçesi Roma döneminde kurulmuş çok eski bir ilçe. İlçenin Merkeze olan uzaklığı 35 kilometre. Son olarak Rize Zil Kalesi Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Fırtına Deresi’nin batı yamacında bulunuyor. Bu tarihi yer de gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Trabzon hem doğal güzelliği hem lezzetleri hem de gezilecek tarihi yerleri oldukça fazla olan şehir. Uzungöl Yaylası, Trabzon Kalesi, Tabakhane ve Zağnos Vadileri en önemli ve en çok ziyaret edilen noktalar arasında yer alıyor.

Samsun Ordu Otobüs

Ordu otogarı Altınordu ilçesinde bulunuyor. 1985 yılından 2009 yılına kadar hizmetini sağlamış ardından 2009 yılında yenilenmiş. Bu otogar yenilenmiş hali ile hizmet vermeye devam ediyor. Ordu otogarından Türkiye’nin birçok iline ulaşım sağlanmaktadır. Otogar içerisinde 50’den fazla firma ulaşım hizmeti veriyor. Terminal içerisinde hediyelik eşyalar, kafeler, restoran bulunuyor. Burada dilerseniz alışveriş yapıp daha sonra kahvenizi içebilirsiniz. Otogar şehir merkezine 4 km uzaklıktadır. Samsun Ordu otobüs yolculuğu sonrasında dilerseniz yürüyebilir ya da özel araçlar, taksiler, otobüsler, minibüsler, firmaların ücretsiz servis araçları ile şehir merkezine ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Otogarda çok katlı kapalı otopark alanı mevcut. Samsun Ordu otobüs seyahati sonrasında şehri daha yakından tanımak isteyenler için Ordu’nun bütün ilçelerine minibüsler ve taksiler hizmet veriyor.

Samsun İzmir Otobüs

İzmir, İ.Ö. 3000’li yıllarda kurulmaya başlayan bir şehir olarak bugüne kadar birçok medeniyet topluluklarına, krallıklara, imparatorluklara ev sahipliği yapmış. O tarihte yapılan büyük antik kentler, dünyanın ve insanlık tarihinin en eski dönemlerine ışık tutuyor. Ve o döneme ait olan yapıların birçoğu günümüzde hala varlıklarını sürdürüyor. İmparatorluklar arasında bölgede en uzun hakimiyetini sürdürenin Roma İmparatorluğu olduğu biliniyor. Bunu takip eden ise Lidyalılar ve Persler olarak biliniyor. Bu iki uygarlığın da geçmiş dönemlerin en önemli toplulukları olduğu biliniyor. Samsun İzmir otobüs yolculuğu yapmak isteyenler için İzmir’de Antik Çağ kalıntılarında daha çok Helen, Roma ve Bizans dönemine ait eserler yer alıyor.  Özellikle Efes Antik Kent’i turistler tarafından en sık ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor.

İzmir’in tarihinin ne kadar eskiye dayandığına dair eserler Selçuk ilçesinde yer alan Hypaipa Antik Kenti’nde yakından incelenebiliyor. Ayrıca Meryem Ana Kilisesi, Ayasuluk Kilisesi, Efes Müzesi ve St. John Bazilikası da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Türkiye’nin hem tatil hem de metropol şehirlerinden olan İzmir, modern yapısının beraberinde doğal yaşam alanları ile de en çok ziyaret edilen şehirler arasında yer alıyor. Şehrin birbirinden ünlü ilçeleri vardır. Özellikle Alaçatı, Çeşme, Şirince, Karşıyaka, Urla, Bostanlı, Aliağa en çok ziyaret edilen ilçeleri olarak öne çıkıyor. Samsun İzmir otobüs yolculuğu sırasında İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan İzmir Terminali tek otogardır. Karacaoğlan Mahallesi Kemalpaşa Caddesi üzerinde bulunuyor. Bu otogardan şehir merkezine gidebilmek için öncelik olarak seyahat edilen otobüs firmalarının servisleri tercih edilebilir.

Rize İstanbul Otobüs

Dünyanın belki de hiçbir yerinde olmayan bir jeopolitik yapıya sahip olan İstanbul rüya şehirler arasında yer alıyor. Bu güzel ve eşsiz şehir Dünyanın birçok yerinden olduğu gibi, ülkemizin farklı noktalarında da ziyaretçi alıyor. Rize de bu noktalardan biri.  Rize İstanbul otobüs yolculuğu uzun saatler alan bir yolculuk oluyor. Bu nedenle ulaşım aracı olarak havayolu ulaşımını tercih etmek daha konforlu bir seçenek olarak öne çıkıyor.

İstanbul tarihi ve doğal görüntüsü ile Türkiye’nin önemli şehirlerinin başında geliyor. Büyüleyici jeopolitik yapısı ile büyük bir yerleşim yerine ve oldukça yoğun bir nüfusa sahip oluşuyla dikkat çekiyor. Avrupa ve Anadolu yakası olarak şehir iki yakadan meydana geliyor. Şehirde toplamda 8 adet otogar bulunuyor. Anadolu yakasında yer alan otogar Harem otogarı, Avrupa yakasında bulunan ise eski adı Esenler yeni ismi 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak yolculara hizmet veriyor.

Rize İstanbul otobüs seyahati her ne kadar meşakkatli olsa da İstanbul hem Türkiye’nin kalbi hem de Avrupa’nın gözbebeği olarak bu meşakkat ziyaretçileri tarafından göze alınıyor. Tüm bu özellikleri sayıp da dönemin ünlü yapıları ve doğal güzelliklerini görmemek olmaz. Özellikle İstanbul’a geldiğiniz de görmeniz gerekenler arasında ilk sırada Ayasofya, Sultanahmet ve Süleymaniye camilerinin görkemli yapıları yer alıyor. Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı gibi eserlere yapılan ziyaretler, eserlerin kısa mesafede olması ve kolay ulaşım sağlanması nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Tüm bu eserlere gördüğünüz ilk andan itibaren hayran kalabilirsiniz. Şehir içinde ulaşım aracı seçenekleri çok fazladır. Şehir merkezi içerisindeki ulaşımı için; otobüs, metro, metrobüs, feribot, Marmaray, taksi ve araç kiralama seçenekleri öne çıkıyor.