"Yol haritamız açık"

Yılmaz, seçim öncesinde döviz piyasası ve ekonomiyle ilgili veriye dayalı olmayan birçok spekülasyon yapıldığını ve halkın yanıltıldığını belirtti. Ancak seçim sonrası durumun tam tersine döndüğünü ve normal programlarının kararlılıkla devam ettiğini ifade etti. Merkez Bankası'nın bu süreçte önemli miktarda rezerv biriktirdiğini vurguladı.

"Kamuda tasarrufun temelinde verimlilik ve önceliklendirme var"

Kamuda tasarrufla ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yanı sıra Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın yoğun çalışmalar yürüttüğünü belirten Yılmaz, bu çalışmaları bir araya getirip uygulamaya geçireceklerini açıkladı. Kamuda tasarrufun, harcamaları azaltmanın yanı sıra mevcut harcamaları daha verimli ve öncelikli hale getirmenin önemine dikkat çekti.

"Bir araya gelerek sonuçlandıracağız"

Yılmaz, çalışmalarla ilgili önemli ilerleme kaydedildiğini ifade etti. Hazine ve Maliye Bakanı'nın yurt dışı programından döndükten sonra diğer kurumlarla bir araya gelerek tasarruf çalışmalarını sonuçlandıracaklarını belirtti.

"Yasayla düzenlenmesi gereken kısımlar olabilir"

Yılmaz, tasarrufla ilgili olarak bazı alanlarda yasal düzenlemelere ihtiyaç olabileceğini, diğer alanlarda ise genelge, idari karar veya uygulamalarla ilerlenebileceğini söyledi. Yasayla düzenlenmesi gereken kısımların da olabileceğini belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ