İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İYİ Parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında gündemdeki konulara ilişkin konuştu. Yerel seçim çalışmaları için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in eylül ayının ortasından itibaren teşkilatlarla bir araya gelmeye başlayacağını belirtti.

Yaklaşık 6 ay sonra gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara'da kendi adaylarını çıkarıp çıkarılmayacağı sorusuna cevap verdi.

Kürşad Zorlu, şu yanıtı verdi:

"2019 seçimlerindeki başarının ortaya çıkışında İYİ Parti’nin büyük bir çabası oldu. Bu fikri zaten genel başkanımız bazı kanallarda söyledi. Orada bir iş birliği kurulması bizim teklifimizdi. O zaman o sorumluluktan ve milletimizin talebinden kaçmadık ve bugünkü görüntü ortaya çıktı."
"Ancak bazı siyasi partilerin İstanbul ve Ankara’da bazı hedefleri olduğu için bu konuyu çokça köpürtüyorlar ama biz çok net bir şeyi ortaya koyduk."
"Biz kendi adaylarımızı çıkaracağız. Bunun hazırlık ve çabası içerisindeyiz. Çok kısa bir sürede bu hazırlıkları tamamladığımızda milletimizle bilgisini paylaşacağız."