Geçtiğimiz ay evinin önünde saldırıya uğrayarak 3 gün sonra tedavi gördüğü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vefat eden genç iş insanı Samet Tarakçı’nın adının yaşatılması İçin Kocaali Belediyesinin Haziran Ayı Meclis toplantısında Meclis üyesi Ayhan Çetinkaya söz alarak öneride bulundu.

Kocaali Belediyesi Meclis Üyesi Ayhan Çetinkaya önergesi için yaptığı konuşmada; "Samet Tarakçı’nın adının yaşatılması İçin Yayla mahallesindeki evinin olduğu sokağın adını Samet Tarakçı adının verilmesini öneriyorum" dedi.

Önerge üzerine meclisi yöneten Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar söz alarak; "yerinde bir öneri. Bu konuyla ilgili gerekli hazırlıklar için Yazı İşleri Müdürlüğümüz gereken çalışmayı yaparak belediye meclisimize sunulması İçin önerge sahibi Meclis üyemiz Ayhan Çetinkaya ile görüşecek" dedi. 

Konuyla ilgili konuşan Kocaali Belediyesi Meclis üyesi Ayhan Çetinkaya şu ifadeleri kullandı; "Samet Tarakçı kardeşimiz genç yaşta elim bir olayla aramızdan ayrıldı. Kendisi ilçemizde sevilen bir kişiydi. Evinin olduğu sokakta adının yaşatılması İçin bir öneriniz oldu. Önerimize Sn. Ahmet Acar ve Meclis üyesi arkadaşlarımız olumlu yaklaştılar. Kendilerine teşekkür ediyorum."