- yenisakarya.com -

Gazetemiz İmtiyaz Sahipleri Melih Uyar ve Sinan Uyar ile Yazı İşleri Müdürü Serkan Ok, geçirdiği rahatsızlık sonucu vefat eden Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’ın ardından belediye meclisinde gerçekleşen seçim sonucunda Belediye Başkanı seçilen Rahmi Şengül’i ziyaret etti. Ziyarette ilçe genelinde devam eden çalışmalar görüşüldü. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Melih Uyar, “Öncelikle yakın zamanda emaneti olan canını Allah’a teslim eden Fevzi Kılıç kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. Kendisi çok değerli, dürüst ve imanlı bir kardeşimizdi. Tanışıklığımız yıllara dayanır. Acımız, üzüntümüz gerçekten büyük. Sizlere de Fevzi kardeşimin bir yol arkadaşı olarak başarılar diliyorum. Rabbim çalışmalarınızda kolaylık versin.” dedi.
“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”
Belediye Başkanı Rahmi Şengül, “Öncelikle güzel dilek ve temennilerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Fevzi Başkanımızın, ağabeyimizin izinden giderek inşallah çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Devam eden ve başlayacak olan çalışmalarımız var. Bunları en güzel şekilde tamamlamak için tüm gücümüz ve gayretimiz ile çalışıyoruz. Amacımız, hedefimiz çalışmaları en güzel şekilde ilerletmek.” dedi.
KÜTÜPHANE VE ETÜT MERKEZİ
Başkan Rahmi Şengül, “Sakarya Caddemizde planladığımız Kütüphane ve Etüt Merkezi Projesi var. Geçen hafta alan üzerindeki mevcut bina yıkıldı. Projemiz şu anda ihale aşamasında. Amacımız, hedefimiz ihalenin gerçekleşmesi ile çalışmanın en hızlı şekilde ilerlemesi. Şunu ifade edebilirim ki Erenler’in ilk kütüphanesini gençlerimiz, öğrencilerimiz ve hemşerilerimiz çok beğenecek.” dedi.
ALT VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI
Başkan Rahmi Şengül, “İlçemiz genelinde alt ve üstyapı çalışmalarımız sürüyor. Küpçüler ve Yeni Mahallelerimizde 13 milyon TL değerinde olan 1. Etap Altyapı çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. 1. Etap çalışmalarımız kapsamında Küpçüler Mahallemizde Küpçüler Caddemiz ile birlikte 13 sokağımızı, Yeni Mahallemizde ise 19 sokağımızı alt ve üstyapısı ile yeniliyoruz. Şu ana kadar altyapı çalışmalarında ciddi mesafe kat edildi. 2 mahallemizde de çalışmalar devam edecek.” dedi.
DİLMEN
Başkan Şengül, “Dilmen Mahallemizin sorunlarını çözmeye ve daha güzel bir hale getirmek için çalışmalarımız sürüyor. 1. Etabında 26 sokak ve 2 caddemizi yenilediğimiz Dilmen Mahallemizde SASKİ ile birlikte 2. Etap çalışmalarımıza başladı. 2. Etap, 10 sokağımızı ve Mimar Sinan Caddemizi kapsıyor. İlk olarak SASKİ altyapı çalışmalarını gerçekleştirecek, ardından bizde 7 bin ton asfalt ile cadde ve sokaklarımızı yenileyeceğiz.” dedi.
TEŞEKKÜR
Başkan Şengül, “İlçemizin her bir köşesinde çalışma var. Görev süremiz boyunca tüm gücümüz ve gayretimiz ile Erenlerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile nazik ziyaretinizden dolayı şahsım ve mesai arkadaşlarım adına sizlere de teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
/SERKAN OK