Şehrin dört bir yanında faaliyet gösteren yenilenebilir enerji kaynakları ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin enerji yüzyılında örnek şehir olacak. Üretime ve doğaya verdiği değer ile projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bu yıl açılışını gerçekleştirdiği Karaman GES Projesi’nin ardından Pamukova GES Projesi müjdesini gazetemizden duyurdu. 

55 bin metrekare alana inşa edilen ve toplam 14 bin güneş enerji paneli ile üretime başlayan Karaman GES Projesi’nin ardından çalışmalarına başlanan Pamukova GES ise 48 bin metrekarelik alanda hizmet verecek. Saha çalışmalarına başlanan Darıçayırı Barajı ve yeni hayata geçirilecek güneş enerji santrali projeleri sayesinde gelecek yıllarda Sakarya yenilenebilir enerjinin üssü olacak.

“ÜRETEN ŞEHİR SAKARYA”

Enerji alanında şehrin geleceğini garanti altına alacaklarını ifade eden Başkan Yüce, “AK Parti belediyeciliğinin üretken ve çalışkan misyonundan bir an olsun şaşmayarak şehrimize üretimin her alanında değer kattık. Biz ‘Üreten şehir Sakarya’ dediğimizde üretim alanında sadece kendimizle yarışa girdik. Bugün Türkiye’nin ve dünyamızın yenilenebilir enerji kaynaklarına verdiği değer ortada. Biz de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yenilenebilir enerji kaynaklarına gösterdiği önem doğrultusunda Türkiye’nin enerji yüzyılında Sakarya’nın adını en üst sıralara taşımak için şehrimize ikinci güneş enerji santralini kazandıracağız. Pamukova’da inşa edeceğimiz tesisimiz 48 bin metrekarelik alanda enerji üretecek. Bu projemizin ardından da durmayacağız ve şehrimizi yeni enerji kaynakları ile buluşturmaya devam edeceğiz.” dedi. Serkan OK