Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Geyve Meslek Yüksekokulu’nda Kariyer Etkinliği düzenlendi. Etkinlikte Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Genel Sekreter Yardımcısı Adem Yavuz, İnsan Kaynakları Yönetimi Programı öğrencileriyle çevrimiçi olarak buluştu. Yavuz,  Geyve MYO Müdürü Doç. Dr. İbrahim Taha Dursun moderatörlüğünde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerle mesleki tecrübelerini paylaştı ve kariyer yolculuklarında dikkat etmeleri gereken hususlara dikkat çekti.

İnsan unsuru göz ardı edilemez

Kurumlarda insan unsurunu göz ardı ederek bir planlama yapmanın mümkün olmadığını kaydeden DEİK Genel Sekreter Yardımcısı Adem Yavuz, “Bu nedenle kurumsallaşmayı başarmış tüm kurumlar insan kaynaklarını birimlerini önemser. Çünkü bu birimler kuruma değer katacak yetenekli, donanımlı ve liyakat sahibi kişileri kazandırmak için çalışırlar. Bir başka tabirle yetenek avcısıdırlar. Umarım sizler de mezuniyetiniz sonrası kurumsal yapılarda insan kaynakları yöneticisi olarak görev alabilir ve çalıştığınız kurumlara değer katacak yetenekler keşfedebilirsiniz. Kariyer gelişiminizde akademik başarılarınızın yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunmanız da sizlere çok şeyler kazandıracaktır” diye konuştu.

Kritik bir göreve sahibiz

DEİK’in Türk özel sektörü açısından önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Yavuz, “Kurulumuz, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütmek gibi çok kritik bir göreve sahip. Kurucu kuruluşları, üyeleri ve iş konseyleri ile birlikte ülkemizin önde gelen girişimci ve iş dünyası temsilcilerinin oluşturduğu gönüllü bir iş diplomasisi örgütüyüz. Üniversite öğrencilerimizin de gelecekte bu sürecin bir parçası olmasını arzu ediyoruz. Sizleri kurulumuzda ağırlamak ve geleceğe dair bilgi alışverişinde bulunmak bizleri memnun edecektir” ifadelerini kullandı./Haber MERKEZİ

Editör: Şevval Geçin