Sakarya İl Jandarma Komutanlığı, 30 Haziran 2024 tarihinde Çaybaşıyeniköy Mahallesi'nde meydana gelen motosiklet hırsızlığı olayını başarıyla çözdü. Olay, Ogün Topçu (28) isimli vatandaşın evinin odunluğunda park halinde bulunan 54 AJZ 317 plakalı motosikletinin çalındığını fark etmesiyle başladı.

Jandarma ekipleri, 5. Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ile birlikte hızlı ve detaylı bir araştırma yaparak, çalınan motosikletin Instagram Marketplace üzerinden parçalar halinde satılmaya çalışıldığını tespit etti. Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığı'na bilgi verilerek gerekli talimatlar alındı.

Yapılan incelemeler sonucu, satıcılar İ.H.T. (21) ve M.Ç. (17) ile alıcı kılığında irtibata geçildi. Motosikletin motor kısmı için 14.000 TL karşılığında anlaşma sağlandı ve Sakarya il merkezinde satıcılarla buluşma gerçekleştirildi. Buluşma noktasında suçüstü yakalanan zanlıların, yapılan ev aramasında motosikletin diğer parçaları da ele geçirilerek malzemeler sahibine geri teslim edildi.

Kimlik tespiti yapılan M.Ç. (17) serbest bırakılırken, İ.H.T. (21) gözaltına alındı ve 5 Temmuz 2024 günü mevcutlu olarak Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilmek üzere işlemlerine başlandı.

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı’nın hızlı ve etkili çalışması sayesinde motosikletin tüm parçaları sahibine iade edildi.

fotoğraf: sakaryasondakika

Kaynak: sakaryasondakika.com